DZIENNY DOM POMOCY NR 2 PRZY UL. SEMAFOROWEJ

 

8 marca obchodziliśmy wyjątkowe święto - Dzień Kobiet. Z tej okazji na warsztatach terapii zajęciowej nasi Klienci wykonali artystyczne kolaże z fragmentów gazet. Podczas tej pracy plastycznej można było puścić wodze fantazji, dzięki czemu udało ukazać nie tylko kobiece piękno, ale również odsłonić rąbka tajemnicy, którą skrywa w sobie każda z pań. Ponadto zorganizowaliśmy w naszym Domu „salon SPA”,  w którym nasze Klientki mogły zrelaksować się, poplotkować i podkreślić swoją urodę.

Salon_SPA_w_naszym_Domu_z_okazji_Dnia_Kobiet__fryzura.png Salon_SPA_w_naszym_Domu_z_okazji_Dnia_Kobiet__manicure.png

   Salon_SPA_w_naszym_Domu_z_okazji_Dnia_Kobiet__masaż_2.png

Zdjęcia 1-4. „Salon SPA” w naszym Domu z okazji Dnia Kobiet – fryzura, manicure, masaż.
Źródło: MCUS.

W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocy nasi Klienci zaangażowali się w pomoc przy dekorowaniu Domu. Wnętrza tradycyjnie przyozdobiliśmy w pisanki, kurczaczki oraz zajączki, abyśmy wszyscy mogli poczuć nie tylko świąteczny lecz również wiosenny klimat.

21 marca w siedzibie Miejskiego Centrum Usług Socjalnych przy ul. Mącznej uczestniczyliśmy w konkursie na najpiękniejszą palmę Wielkanocną. Nasi Klienci z zaangażowaniem i pietyzmem wykonali misterne rękodzieła, a nad tymi pracami czuwała nasza terapeutka Pani Ela. Konkurencja wśród palm była duża, więc wydanie werdyktu stanowiło dla jury trudne wyzwanie. Wprawdzie konkursu nie wygraliśmy, lecz i tak nie możemy już doczekać się kolejnej edycji tej świątecznej imprezy.

Nasza_konkursowa_palma_Wielkanocna.png

Zdjęcie 5. Nasza konkursowa palma Wielkanocna. Źródło: MCUS. 

W marcu rozpoczęliśmy cykl zajęć pod nazwą „Kulturalne piątki”. Ideą tych spotkań jest zapoznanie Klientów z ciekawymi i cenionymi spektaklami teatralnymi, filmami, musicalami a także z operą i operetką. Mamy nadzieję, że nowa inicjatywa przypadnie seniorom do gustu i stanie się przyczyną wielu ożywionych dyskusji.

Plakat_z_zapowiedzą_repertuaru_na_nasze_spotkanie_z_cyklu_Kulturalne_piątki.png

Zdjęcie 6. Plakat z zapowiedzą repertuaru na nasze spotkanie z cyklu „Kulturalne piątki”.
Źródło: MCUS.