DZIENNY DOM POMOCY nr 1 PRZY UL. SEMAFOROWEJ

Ponownie gościł u nas Pan Zbigniew Kuriata z Towarzystwa Miłośników Brochowa. Zaprezentował wykład z cyklu: „Miejsca ciekawe, pełne tajemnic”. Tym razem Pan Zbigniew opowiedział o uzdrowisku Kutna Hora położonym w Czechach, które słynie z dużych złóż srebra. Jak zawsze, wysłuchaliśmy tej prezentacji z zainteresowaniem i zaciekawieniem.

Seniorzy_słuchają_wykładu_o_uzdrowisku_Kutna_Hora.png


Zdjęcie 1: Seniorzy słuchają wykładu o uzdrowisku Kutna Hora. Źródło: MCUS.

8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet i jak co roku panowie stanęli na wysokości zadania. Przygotowali występ pt. „Jezioro Łabędzie”, dbając przy tym także o zapewnienie odpowiednich kostiumów. Ponadto Pan Boguś zaśpiewał słynną piosenkę Jana Kiepury „Brunetki, blondynki.” Na zakończenie przedstawienia każda z pań otrzymała piękną różyczkę. Było ciekawie i wesoło.

Kwiaty_na_Dzień_Kobiet.png


Zdjęcie 2: Kwiaty na Dzień Kobiet. Źródło: MCUS.

27 marca mieliśmy spotkanie Wielkanocne, które obfitowało w wiele pyszności, w tym w smakowite ciasta. Piękna dekoracja stołów wniosła wiosenny urok do naszego Domu i świąteczną atmosferę. Jednym z gości była Pani Patrycja Karpicz - Dyrektor MCUS, która złożyła nam wielkanocne życzenia.

Odświętnie_nakryty_stół_ozdobiony_Wielkanocnymi_dekoracjami.png


Zdjęcie 3: Odświętnie nakryty stół, ozdobiony Wielkanocnymi dekoracjami. Źródło: MCUS.

Przez cały marzec nasi seniorzy uczestniczyli w wykonaniu dekoracji wiosennych. Dzięki ich zaangażowaniu, po wykorzystaniu kilku litrów farby oraz wielu gałęzi, w holu wejściowym naszego Domu możemy teraz podziwiać „ścianę z mchu”.

Proces_tworzenia_ściany_pokrytej_mchem_1.png   Proces_tworzenia_ściany_pokrytej_mchem_2.png   Proces_tworzenia_ściany_pokrytej_mchem_3.png


Zdjęcie 4-6: Proces tworzenia „ściany” pokrytej mchem. Źródło: MCUS.