DZIENNY DOM POMOCY PRZY ul.W. SKOCZYLASA 8 – AKTUALNOŚCI GRUDZIEŃ 2022

 

Grudzień to miesiąc wypełniony oczekiwaniem. Na Mikołajki, na śnieg, na wolny czas spędzony w gronie rodzinnym, na Gwiazdkę … to również bardzo intensywny czas przygotowań, bo przecież Święta Bożego Narodzenia to czas magii – wszystko zmienia się jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Świat w oczekiwaniu milknie, gdy  wielkie przygotowania dobiegają końca.  W oknach rozbłyskują kolorowe światełka, kuchnie wypełniają się  aromatami a stoły zastawione tradycyjnymi potrawami czekają na przybycie najbliższych.

DDPSkoczylasa1

Zdjęcie przedstawia zajęcia z arteterapii w Dziennym Domu Pomocy przy ulicy W. Skoczylasa podczas, których  seniorzy tworzyli dekoracje świąteczne w ramach Partnerstwa dla Leśnicy i Okolic.

 


Nasz Dzienny Dom Pomocy z wielkim zapałem przygotowywał  się do tego  MAGICZNEGO CZASU. Seniorzy dekorowali świątecznie DDP, przygotowywali ozdoby, ubierali choinki. Brali udział w świątecznych warsztatach ponieważ zależało nam , aby te Święta  były takie jak w domu – ciepłe i rodzinne.

MIEDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA.

DDPSkoczylasa2

Zdjęcie przedstawia salę widowiskowa w Centrum Kultury Zamek w Leśnicy podczas uroczystości z okazji Dnia Wolontariusza. Seniorzy oglądają występ zaproszonego iluzjonisty.


Centrum Kultury Zamek w Leśnicy zorganizował spotkanie w ramach Partnerstwa dla Leśnicy z okazji ŚWIĘTA WOLONTARIATU.  Międzynarodowy Dzień Wolontariatu to dobra okazja aby pokazać i uświadomić światu jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w niesieniu bezinteresownej pomocy.  Bardzo dziękujemy za zaproszenie oraz możliwość współdziałania w Partnerstwie dla Leśnicy. Klienci naszego DDP w tym dniu wzięli udział w warsztatach międzypokoleniowych, obejrzeli niesamowity występ iluzjonisty -  Hasło spotkania „ Spójrz w górę” na długo pozostanie z nami .

MIKOŁAJ na Skoczylasa.

Grudzień to dobry czas aby zostać świętym Mikołajem, dawanie prezentów sprawia tyle radości.. 

DDPSkoczylasa3

Zdjęcie przedstawia zabawę Mikołajkową w Dziennym Domu Pomocy podczas której odbyło się uroczyste rozdanie prezentów  przez Św. Mikołaja.

 

To już trzeci  rok z rzędu  bierzemy udział  w  akcji  organizowanej  przez fundację  „Święty Mikołaj dla Seniora” .Od połowy października nasi seniorzy pisali listy, przedstawiając w nich swoje życzenia, pragnienia i marzenia. 6 grudnia w naszym Dziennym Domu Pomocy przy Skoczylasa odbył się finał połączony z zabawą mikołajkową. Zdziwienie było ogromne kiedy to nasi Klienci dostali takie prezenty jakie sobie wymarzyli- bez wyjątku!!!  Seniorzy podczas zabawy śpiewali piosenki, recytowali wiersze a nawet tańczyli z samym Św. Mikołajem. Dobre emocje towarzyszyły naszym seniorom przez całą zabawę .

ŚWIATECZNY KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ DEKORACJĘ ŚWIATECZNĄ „

DDPSkoczylasa4

Zdjęcie przedstawia seniorkę podczas zajęcz arteterapii na których została stworzona praca konkursowa na najładniejszą dekorację świąteczną.

15 grudnia w Domu Pomocy przy ul. Mącznej 3 odbył się finał konkursu na najładniejszą dekorację świąteczną, w której wzięliśmy udział. Celem  konkursu było przede wszystkim aktywizacja i integracja środowisk senioralnych i młodzieżowych. Propagowanie i rozwijanie twórczości artystycznej wśród seniorów i młodzieży. Rozwijanie i promowanie uzdolnień artystycznych seniorów i młodzieży.

Konkurs kierowany był do Seniorów Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu jak również z innych ośrodków od lat współpracujących DPS Mączna 3. Nasi seniorzy wykonali na zajęciach z arteterapii  pracę konkursową  ze starych gazet a była to choinka wyplatana z papierowej wikliny.  Trzeba przyznać, że wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania, dekoracje były pomysłowe, niektóre wręcz zaskakujące i starannie wykonane. Po ogłoszeniu wyników zostaliśmy zaproszeni na  słodki poczęstunek oraz pyszną kawę. W miłej atmosferze śpiewaliśmy świąteczne kolędy dzięki , którym mogliśmy się wczuć w świąteczną atmosferę. Wszystkim zwycięzcom – GRATULUJEMY

WYSTĘP „ZESPOŁU LUDOWEGO  RADOŚNI”.

DDPSkoczylasa5

Zdjęcie przedstawia instrument muzyczny zespołu Ludowego " Radośni"

15 grudnia nasz  Dzienny Dom Pomocy gościł „Zespół Ludowy Radośni”, który powstał w lipcu 2010 roku z zamiłowania do wspólnego śpiewania, celem zespołu jest popularyzacja ludowej muzyki i kultywowanie ludowych obyczajów. Zespół „ Radośni” zaprezentowali wiele ciekawych utworów ludowych, które przypomniały  naszym seniorom o czasach dzieciństwa oraz wprawiły ich w znakomity nastrój .

 Klienci Dziennego Domu Pomocy z wielką przyjemnością wysłuchali repertuaru zaprezentowanego przez utalentowanych członków zespołu. Mamy nadzieję na kolejne odwiedziny z równie ciekawym i skocznym repertuarem.

WARSZTATY -ŚWIĄTECZNE STROIKI .

W piątek 16 grudnia klienci DDP oraz zaproszona grupa seniorów z Klubu Seniora Fantazja uczestniczyła w świątecznych warsztatach w trakcie których uczestnicy tworzyli bożonarodzeniowe stroiki. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze a efekty naszej pracy posłużyły do udekorowania przestrzeni Dziennego Domu Pomocy i nie tylko.

DDPSkoczylasa6

Zdjęcie przedstawia warsztaty świąteczne, które odbyły się w DDP w Leśnicy . Na zdjęciu widać seniora podczas tworzenia kompozycji z gałązek świerkowych..

 

 

 

WIGILIA LEŚNICKA.

DDPSkoczylasa7

Zdjęcie własne . Na drugim planie widać Zamek w Leśnicy w zimowej aurze.

W sobotę 17 grudnia, na tarasach Zamku Lesickiego odbyła się Wigilia Leśnicka zorganizowana przez Radę Osiedla  we współpracy z Partnerstwem dla Leśnicy i okolic. Podczas spotkania dla wszystkich uczestników czekał gorący  poczęstunek składający się z tradycyjnych potraw wigilijnych. Miłym akcentem spotkania był koncert młodzieży, która wykonała bogaty repertuar w kolędy świąteczne. Nie  zabrakło także  upominków ( kartki świąteczne, bombki, stroiki świąteczne) dla uczestników  wigilii wykonanych przez szkoły, przedszkola, klub seniora oraz nasz Dzienny Dom Pomocy. Całe spotkanie było dobrą okazją do spotkania się i pośpiewania na świeżym powietrzu .

   DDPSkoczylasa8  DDPSkoczylasa9

Zdjęcia przedstawiają upominki oraz opłatek  przygotowany na Wigilię Leśnicką .

 

 

ŚNIADANIE Z PREZYDENTEM ORAZ ROZDANIE ŚWIĄTECZNYCH PACZEK.

DDPSkoczylasa10

Zdjęcie przedstawia pana prezydenta podczas wspólnego śniadania w DDP .

DDPSkoczylasa11

Zdjęcie przedstawia przygotowaną jadalnię  do wspólnego śniadania z prezydentem Wrocławia - Jackiem Sutrykiem.


19 grudnia w związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia w Dziennym Domu Pomocy przy ul. W. Skoczylasa 8 odbyło się świąteczne śniadanie z Prezydentem Wrocławia. Podczas spotkania Pan Prezydent złożył naszym  seniorom życzenia bożonarodzeniowe oraz rozdał świąteczne paczki przygotowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z WCRS. Miłą niespodzianką dla naszych seniorów oraz naszego gościa był występ dzieci z przedszkola   „ Bajkolandia „ które swoją obecnością i pięknym występem wokalnym uświetniły całe spotkanie.

 

 

 

WYSTĘP ZESPOŁU SZKÓŁ SALEZJIAŃSKICH.

We wtorek 20 grudnia w naszym Dziennym Domu Pomocy odbył się koncert świąteczny w wykonaniu  orkiestry dętej SalezBand oraz zespołu wokalnego z Zespołu Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu. Podczas koncertu z udziałem muzyków orkiestry pod dyrekcją pani Eweliny seniorzy mogli wysłuchać i wspólnie zaśpiewać  najpopularniejsze polskie kolędy. Pani Ewelina poprowadziła także warsztaty muzyczne przy użyciu dzwonków Alomejor . Koncert był niesamowitym przeżyciem muzycznym a udział w warsztatach sprawił seniorom ogromną radość.

    DDPSkoczylasa12

Zdjęcie przedstawia warsztaty muzyczne z  dzwonkami Alomejor .

       DDPSkoczylasa13

 

Zdjęcie przedstawia jednego z uczestników orkiestry dętej SALEBAND. Chłopiec grający na saksofonie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIGILIA W DZIENNY DOMU POMOCY .

DDPSkoczylasa14

Zdjęcie przedstawia przygotowany stół do spotkania Wigilijnego w DDP.

21 grudnia w DDP przy ul. Władysława Skoczylasa odbyła się uroczysta Wigilia podczas, której kultywowane były tradycje bożonarodzeniowe . Spotkanie wigilijne rozpoczęliśmy od odczytania  fragmentu Ewangelii. Następnie przy cichej muzyce w tle  seniorzy opowiadali o tradycjach i obyczajach trochę już zapomnianych we współczesnym świecie. Dzieląc się opłatkiem wszyscy składaliśmy sobie życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne. Seniorzy przy akompaniamencie pani Anny śpiewali kolędy. Świąteczne spotkanie  upłynęło w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze, każdy został obdarowany gwiazdkowym prezentem.