GRUDZIEŃ 2022 - DPP nr 1 i 2 ul. Semaforowa

DDPSemaforowa1

Zdjęcie 1.Przedstawia kadr z przedstawienia Mikołajkowego. Źródło własne.

  

Grudniowa aura okazała się być sprzyjająca porą nie tylko do tworzenia świątecznych ozdób, dekorowania wnętrza naszego Domu, lecz również zainspirowała nas nowymi pomysłami na mikołajkowe przedstawienie. Tak zrodziła się myśl, aby przedstawić Mikołaja w sposób awangardowy i nietuzinkowy, angażując do udziału wszystkich Naszych klientów oraz personel. Przedsięwzięcie okazało się być strzałem w 10 i każdego dnia docierały pochwałach od Seniorów: „ To Nasz najlepszy Mikołaj w życiu”, tak podsumowała jedna z Klientek nasze wspólne przedsięwzięcie z czego jesteśmy bardzo dumni. Nie możemy jednak pominąć ważnej informacji, kto był sponsorem prezentów dla Naszych kochanych Seniorów i tak z dumą możemy zdradzić, iż  Mikołajem było Miejskie Centrum Usług Socjalnych.

DDPSemaforowa2

Zdjęcie 2. Przedstawia fokę Paro ,którą głaska Seniorka. Źródło własne.

Okres świąteczny sprzyja nie tylko bliskości rodzinnej, ale także w Naszej placówce generuje potrzebę kontaktu z innymi ludźmi, dlatego na wysokości zadania stanęła Nasza MCUS-owską maskotka- foczka Paro, która wciąż jest Naszym gościem.

DDPSemaforowa3

Zdjęcie 3. Przedstawia adapter płyt winylowych w tle z choinką. Źródło własne.

Atmosfera świąteczna udzielała się Nam cały grudzień,  co odzwierciedlało się podczas kolędowania i celebracji „Środy winylowej”. Tańce, śpiew i zabawa towarzyszyły Nam przez cały grudzień.

    DDPSemaforowa4  DDPSemaforowa5

Zdjęcie 4/5 Przedstawia moment dekorowania DDP przez klientów ozdobami świątecznymi. Źródło własne.

Świąteczne klimaty dopisały nie tylko muzycznie, ale również pod względem dekoracyjnym, cały dom pełną parą brał udział przy aranżacji wystroju Naszej Placówki.

 DDPSemaforowa6 DDPSemaforowa7

Zdjęcie 6/7 Przedstawia przyozdobioną choinkę i prezenty Mikołajkowe.. Źródło własne.

 

„Wisienką na torcie” okazała się być główna impreza- spotkanie z Gwiazdorem, podczas którego mieliśmy okazję oglądać Seniorów i  personel w największym kunszcie aktorskim tego roku: przedstawieniu świątecznym wraz z wręczaniem prezentów od Fundacji „Święty Mikołaj dla seniora”.

                   DDPSemaforowa8  DDPSemaforowa9

                              Zdjęcie 8/9 Przedstawia przyozdobiony świątecznie stół wigilijny. Źródło własne.

   

21 grudnia mieliśmy okazję przebywać wszyscy razem przy Wigilijnym stole, składając sobie wzajemnie życzenia i biesiadując wraz z zaproszonym gościem honorowym, którym była Pani w-ce dyrektor, Milena Blabuś.

     DDPSemaforowa10

Zdjęcie 10 Fajerwerki-źródło int.str. https://kochipark.jp/kochijyo/20100809    

    

Natomiast końcówka roku pożegnała nas wszystkich 30 grudnia wspólnym dniem tanecznym, w czasie którego tańczyliśmy wraz z naszymi kochanymi seniorami do upadłego. Tak Spędziliśmy razem również „dzień sylwestrowy” życząc sobie nawzajem Szczęśliwego Nowego Roku 2023 !!!