Biesiada w DDP

 

06 października bawiliśmy się jak na prawdziwej biesiadzie! Klienci DDP oraz kadra ubrana była w specjalne, odświętne, zabawowe stroje. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy i częstowaliśmy się pysznymi ciastami. W trakcie zabawy braliśmy udział w konkursach z zabawnymi fantami.

                                         DDPKarmelkowa2   DDPKarmelkowa3

Źródło: własne; ALT: stoły zastawione talerzykami z ciastem, kawa i napoje; zaproszenie na Biesiadę


 

Marsz kapeluszy

 

07 października zorganizowaliśmy własny Marsz Kapeluszy, który jest już tradycyjnym we Wrocławiu symbolem inauguracji Dni Seniora. Przygotowaliśmy własne, papierowe, kolorowe kapelusze z dużymi rondami.

DDPKarmelkowa4     

Źródło: własne; ALT: grupa seniorów na spacerze w kolorowych, samodzielnie stworzonych kapeluszach z papieru

 

Międzynarodowy dzień uśmiechu

18 października obchodziliśmy wspólnie Międzynarodowy Dzień Uśmiechu. Śmiech i uśmiech to umiejętność, którą większość zna,  opanowuje się ją już w pierwszych dniach życia – jest to świetny sposób komunikacji i regulacji emocji.

DDPKarmelkowa6                           DDPKarmelkowa5

Źródło: własne; ALT: plakat psychoedukacyjny na temat uśmiechu i śmiechu; papierowe uśmiechy i uśmiechnięte buźki

 

Międzynarodowy dzień muzyki

 

22 października gościliśmy w DDP sopranistkę Weronikę Ogonowską. Wokalistka od wielu lat związana z wrocławską sceną muzyczną. Na co dzień zajmująca się muzyką klasyczną (Absolwentka  Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego). Często współpracuje z chórem Narodowego Forum Muzyki w formie chórzysty. Od roku 2020 aktorka w Teatrze muzycznym Forte.

              DDPKarmelkowa7   DDPKarmelkowa8

             Źródło: własne; ALT: plakat reklamujący spotkanie; świetlica w DPS, seniorzy słuchający występu Śpiewaczki 


 

Spotkanie z dzielnicowym

        27 października mieliśmy okazję posłuchać Policjantów, którzy  opowiedzieli o zasadach bezpieczeństwa i zagrożeniu zostania ofiarą oszustwa.