DDPSemaforowa1

Fotografia 1 Przedstawia dekorację okolicznościową - grecki panteon. na ziemi stoją amfory; Źródło: materiały własne

                              DDPSemaforowa2

Fotografia 2 Amfory zrobieone przez klientów DDP nr 1 i nr 2; Źródło: materiały własne

  DDPSemaforowa3 1

Fotografia 3 Przedstawia atrybuty bogów, które powstały na zajęciach terapii zajęciowej; od lewej - piorun, tarcza i lira; Źródło: materiały własne

  

Październikowy poranek przyniósł nam wszystkim energię lata. Rozpoczęty miesiąc dał  pozytywny zastrzyk emocji, przyszedł czas na świętowanie III rocznicy powstania Naszego semaforowego domu.

Dzień Naszego Święta był dla każdego z Nas najlepszym dniem roku. Wraz z klientami DDP nr 2 przeżyliśmy prawdziwe misterium i wyjątkowe wydarzenie teatralne. Nasi kochani Seniorzy wcielili się w role starożytnych bóstw Olimpu. Każdy był przebrany i odgrywał ważną rolę. Doskonała gra aktorska, świetna zabawa, idealna scenografia i rewelacyjny  nastroju towarzyszyły nam od samego poranka. Impreza zakończyła się wspólnym wykonaniem tańca greckiego i poczęstunkiem. Nasza uroczystość po raz kolejny pokazała, jak bardzo jesteśmy ze sobą zżyci i zacieśniła te więzy jeszcze bardziej.

DDPSemaforowa4

Fotografia 4; Przedstawia proces powstawania Ikony z wizerunkiem Pana Jezusa Źródło: materiały własne

   DDPSemaforowa5

Fotografia 5 efekt warsztatów z okazji Dni Seniora – Ikony;  Źródło: materiały własne

                              

Nasz dom pełen jest sztuki przez wielkie S. Zaprosiliśmy do siebie gości z zewnątrz – indywidualnych seniorów, którzy zapisali się na warsztaty oraz grupę przyjaciół z domu całodobowego przy ulicy Rędzińskiej i Mącznej. Czas upłynął nam w otoczeniu sztuki sakralnej - w ramach „Wrocławskiego Dnia Seniora” tworzyliśmy piękne ikony. Podczas zajęć seniorzy pracowali techniką decoupage. Cieszyły się one tak ogromnym zainteresowaniem, że odbyły się dwukrotnie. Spoglądając na efekty naszej mozolnej pracy, ciałem i duszą poczuliśmy się, jak prawdziwi artyści.

DDPSemaforowa6

Fotografia 6  Przedstawia moment tworzenia kolczyków z różnokolorowych piór naturalnych Źródło: materiały własne

       DDPSemaforowa7

Fotografia 7  pierzaste kolczyki powstałe na warsztatach z okazji  Dni Otwartych Funduszy Europejskich; Źródło: materiały własne

                           

W październiku w  Naszym Domu odbyły się również „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”, podczas których chętni z zewnątrz mogli zakosztować Naszych dóbr i zobaczyć na własne oczy jak to jest być częścią „semaforowej rodziny”. Można było uczestniczyć w zajęciach artystycznych z terapeutą zajęciowym (tworząc biżuterię w stylu Boho), spróbować swych sił na sali gimnastycznej z fizjoterapeutą oraz otulić się ciepłem i serdecznością pracowników placówki. Atrakcją była także foczka PARO – czyli terapeutyczny robot, którego powstanie zainspirowane było owocna w skutkach terapią przy udziale zwierząt - dla osób dotkniętych chorobą Alzheimera.

DDPSemaforowa8

Fotografia 8 przedstawia proces tworzenia stroika ; Źródło: materiały własne

   DDPSemaforowa9

Fotografia 9 przedstawia proces tworzenia stroika; Źródło: materiały własne

DDPSemaforowa10

Fotografia 10 Przedstawia stroik wykonany z darów natury podczas warsztatów terapii zajęciowej; Źródło: materiały własne

                            

O tej porze roku natura zarzuca nas swoim bogactwem. Jesienne spacery w ogrodzie obfitowały zbiorem przepięknych „darów natury”, z których seniorzy tworzyli  stroiki na groby swoich bliskich.

W tym miesiącu świętowaliśmy także „Światowy Dzień Ludzi Starszych „, „Światowy Dzień Pielęgniarki” oraz „Światowy Dzień Terapii Zajęciowej”. Celebrowaliśmy również imieniny m.in. Danuty, Teresy, Franciszka  i Ireny oraz urodziny Pani Cecylki i Pani psycholog. Wszystkim jubilatom i solenizantom najlepsze życzenia z serca płynące- zdrowia i wszelkiej pomyślności od Semaforków.