"Pierwszy dzień lipca powitał nas upojnym, słodkawym lipy zapachem
I wszyscy spoglądamy na przyrodę z obawą i pewnym strachem
Co nam ten miesiąc przyniesie jakie przeżycia da nam lato gorące
Czy nam niebiosa ześlą słotne deszcze
Czy popłyną z obłoków promienie słońca pałace "

wiersz pt. "Lipiec",  autor -Unglesio z Bieszczad

 

Faktycznie lipiec rozpieszcza nas pięknymi i słonecznymi dniami, z których uroków chętnie korzystamy w naszym przydomowym ogrodzie. Nie brakuje nam tam ćwiczeń na świeżym, powietrzu - w siłowni pod chmurką, spacerów ścieżkami wśród drzew, czy odpoczynku na ławeczce w otoczeniu zieleni.

Nie brakuje nam też rozrywki, Panowie Józef i Zdzisław pod opieką Pani Ewy stworzyli "Elitarny klub karciany". Pan Kazimierz umila nam czas w ogrodzie grą na keybordzie.

Fotografia przedstawia Pana siedzącego na brązowej, drewnianej ławce przy ogrodowym stole. Na stole jest ustawiony instrument muzyczny - keybord, na którym Klient gra prawą ręką   Fotografia przedstawia klientów wraz z opiekunką na zajęciach "Elitarnego klubu karcianego" podczas gry w karty. Klienci i opiekunka siedzą na ratanowych jasnych krzesłach przy okrągłym ratanowym stoliku ze szklanym blatem. Na blacie stolika leżą karty do gry, bliżej brzegu stołu leży biała kartka a na niej żółty ołówek. Zdjęcie utrzymane w kolorach zieleni trawy i szarości piasku

 

Nasze Panie też nie próżnują, choć mają jeszcze trochę czasu, to już zabrały się do przygotowań koncertu urodzinowego Naszego Domu. Na zajęciach stworzyły plan urodzin, powstał pomysł utworzenia chóru klientów. Wybrano piosenki do koncertu. Teraz powstają niezbędne dekoracje.

Fotografia przedstawia biały materiał, na którym malowane są kolorowe litery.

 

Lipiec u Nas w Domu to nie tylko praca i rozrywka, ale także nauka. Nauka o naszym bezpieczeństwie. Mieliśmy okazję gościć Pana aspiranta Michała Kawalca z Wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, który przekazywał nam wiedzę jak być bezpiecznym i nie dać się oszukać “metodą na wnuczka” i innymi sposobami.

 

Fotografia przedstawia klientów siedzących na ławkach rozstawionych miedzy drzewami, słuchających prelekcji pt.: “bezpieczny senior”. Tło zdjęcia stanowi budynek w kolorze szarym z wieloma oknami. Zdjęcie utrzymane w kolorach szarości i zieleni