Czerwone róże, wyhodowane w Semaforowym ogrodzie

Lipiec dla nas jest tym czym poranna, wspólna kawa dla zakochanych, przynosi nam, wraz z ciepłym powiewem wiatru, wszystkie możliwe przyjemności lata.

 

Hej lato, lato, lato, lato!
Kłaniamy ci się w pas.
Za łąkę pełną kwiatów, jezioro i las.
Hej lato, lato, lato, lato!
Nie odstąp nas na krok.
Czekaliśmy na ciebie przez cały długi rok!

(fragment z piosenki pt. „Hej Lato , lato”
- piosenka | Literatura - teksty (maja-literatura.blogspot.com)

 

Mawia się, że sztuka uszlachetnia, co w naszym przypadku potwierdza się zawsze, gdy zabieramy się do procesu twórczego. Każda sesja artystyczna przynosi nie tyko ogrom satysfakcji, lecz również zmienia wszystkie zakamarki naszej duszy tryskając wzruszeniem i zwyczajnie, po ludzku, raduje nasze ciała. Męska część naszych Klientów włożyła całe serca, cierpliwość i kunszt artystyczny w tworzenie rzeźby. Wszystko to wprawiło nas w zachwyt i mamy nadzieję częściej odkrywać w Sobie Artystę! Nadmienić należy, że projekt ten miał swój początek jeszcze w 2020 roku. Namacalne ślady naszej pracy można oglądać na zamieszczonych poniżej fotografiach.

Fotografia przedstawia proces powstania rzeźby - 1 z lewej: stelaż z aluminiowych elementów, 2 z lewej zawieszony na stelażu płaszcz pokryty betonem, 3 z lewej" pomalowany na czarno płaszcz rzeźby, 4 z lewej: nakładanie na czarny płaszcz złotej farby, aby nadać całości charakter rzeźby z brązu

Fotografia przedstawia rzeźbę powstałą na zajęciach terapeutycznych - postać mężczyzny z kapeluszem  Fotografia przedstawia rzeźbę powstałą na zajęciach terapeutycznych - postać mężczyzny z kapeluszem

 

W związku z realizacją szkoleń prowadzonych przez Komendę Miejska Policji, mieliśmy przyjemność gościć w DDP asp. Michała Kawalec z Wydziału Prewencji i Patrolu KMP we Wrocławiu. Nasi Klienci brali czynny udział w zajęciach prowadzonych przez policjanta i mogli rozwiać wszystkie swoje wątpliwości związane z prawem i ochroną swojego mienia i bezpieczeństwem.

Policyjna czapka z daszkiem

 

Ponadto Klienci wykazali się aktywnością i werwą podczas wspólnych zajęć ruchowych na świeżym powietrzu, korzystając przy tym z dobroczynnych promieni słońca, które efektywnie podnoszą metabolity witamy D3 we krwi, co czyni nas silniejszymi i zdrowszymi.

Jak świeże powietrze i pełnia słońca, to nie można nie wspomnieć o wspólnym grillowaniu i biesiadowaniu w wyśmienitym towarzystwie, z pieśnią na ustach.

Fotografia przedstawia zdjęcie murowanego grilla z kiełbasami na ruszcie