Czerwiec w Dziennym Domu Pomocy nr 2 ul. Semaforowa 5 we Wrocławiu

Piękny, słoneczny czerwiec sprzyja zajęciom w ogrodzie Naszego Domu. Wykorzystując piękno przyrody i cień drzew Klienci bardzo chętnie korzystają z zajęć na świeżym powietrzu.

Układamy, sortujemy, dobieramy elementy do pary. Jest to doskonałe ćwiczenie koordynacji wzrokowo ruchowej oraz motoryki małej. Przy okazji ćwiczymy liczenie i kolory.

Z klocków powstają też wspaniałe budowle.

 Kadr z zajęć trenujących koordynację wzrokowo – ruchową. Zdjęcie brązowego, drewnianego stołu, na którym znajdują się klocki w kolorze fioletowym, żółty, zielonym, pomarańczowym i niebieskim.  Kadr z zajęć trenujących koordynację wzrokowo – ruchową. Zdjęcie brązowego, drewnianego stołu, na którym znajdują się budowla z klocków w kolorze fioletowym, żółty, zielonym, pomarańczowym i niebieskim.

 

Na ćwiczenia zawsze jest dobre miejsce i czas. Korzystając z okazji ćwiczymy rzuty do celu.

 

Kadr z zajęć ruchowych - rzut do celu. Na pierwszym planie klienci DDP rzucający do tarczy na drugim planie. W tle ogród DDP wraz z siłownią zewnętrzną.

 

Nasz przydomowy ogród daje w te upalne, czerwcowe dni, odrobine cienia i chłodu. Wykorzystując to zorganizowaliśmy wspólne zajęcia muzyczno - ruchowe.

Ulubionym zajęciem jednej z naszych Klientek jest czytanie na głos, w każdym miejscu i o każdej porze. Wychodząc naprzeciw zamiłowaniu seniorki do czytelnictwa, w ogrodzie organizowane są popołudnia czytelnicze.

Dbając o bezpieczeństwo naszych klientów wzięliśmy udział w szkoleniu online zorganizowanym przez Komendę Miejską Policji we Wrocławiu p.t: „Senior online”. Na tym szkoleniu mogliśmy się dowiedzieć, między innymi o bezpieczeństwie seniora w sieci czy jak nie dać się oszukać metodą na wnuczka.

Podczas zajęć z terapii zajęciowej Klienci wkładają ogrom pracy w powstanie obrazów czy innego rodzaju prac plastycznych.

Kadr z zajęć z terapii zajęciowej – na pierwszym planie klient na białej kartce koloruje kwiatki – stokrotki i maki.

Imieniny, urodziny to bardzo ważne wydarzenia w życiu codziennym Naszych Klientów, pamiętamy o tych rocznicach i wspólnie je świętujemy.

Obraz przedstawia stojący w niebieskim wazoniku, ręcznie zrobiony z bibuły kwiat (różową różę przewiązaną wstążką) wykonany podczas zajęć dla jednej z kliente DDP z okazji jej imienin.