„Obudź w sobie Dziecko”

W dorosłym życiu istnieje tysiąc powodów, dla których człowiek rezygnuje z jednego z największych skarbów jakie posiada - dziecięcego świata wewnątrz siebie. 1 czerwca jest doskonałą okazją do tego, aby odnowić swoje przymierze z dziecięcą radością i prostotą. W tym dniu chcemy Nam wszystkim przypomnieć jak wiele przyjemności daje powrót do świata marzeń oraz uśmiechu z każdego drobiazgu.

Fotografia 1 przestawia podświetlaną tablicę z napisem „dzień dziecka”  Fotografia 2 przedstawia kadr z zajęć muzycznych. Na zdjęciu znajduje się stół przykryty obrusem w zielono - biała kratkę, a na nim instrumenty muzyczne.

 

Doskonałą okazją do kontynuacji codziennej, dziecięcej radości, przyniósł nam również Pierwszy Dzień kalendarzowego Lata, który przywitaliśmy wraz z cudownymi promieniami słońca w Naszym Ogrodzie pełnym marzeń, w ruch poszły wszystkie narzędzia ogrodowe, czego efekty możemy podziwiać nie tylko na poniższych fotografiach.

Fotografia 3 przedstawia kadr z zajęć ergoterapeutycznych. klientka DDP plewi w ogrodzie    Fotografia 4 przedstawia kwiaty wyhodowane w ogrodzie DDP. Na środku krzak czerwonych róż

 

Pewien letni poranek okraszony dźwiękiem skrzypiec prowadził nas dalej w głąb lata …
Gościliśmy utalentowaną młodą skrzypaczkę, która wtajemniczyła nas w cudowne dźwięki wyczarowane za pomocą smyczka. Nie zabrakło także towarzyszącej temu wydarzeniu nostalgii, która przeniosła się w niezbadane rejony naszych dusz.

Idąc za dźwiękiem skrzypiec powstał wyjątkowy pomysł kontynuacji spotkań z muzyką. Powołaliśmy do życia „Winylową środę”, podczas której obcowaliśmy z klasyką muzyki polskiej i zagranicznej.

Fotografia 5przedstawia kadr z zajęć muzycznych. na pierwszym planie płyta winylowa zespołu ABBA, po lewej stronie klient DDP, po prawej gramofon.

 

Jak lato - to nie mogło zabraknąć „Kącika Urody” w Naszym Dom. Panie chętnie korzystają z tej przyjemności i czynią siebie jeszcze piękniejszymi. Podczas spotkania pielęgnacji zostały poddane dłonie naszych Klientek.

 

Dzięki Naszemu Domowemu artyście, który posiada nieprzeciętny talent, galeria DDP bogatsza jest o obraz o tajemniczym tytule „Brochowski Szaman”. Dziękujemy Panie Zbigniewie.

Fotografia 6 przedstawia obraz pt. „Brochowski Szaman” namalowany przez jednego z klientów podczas zajęć arteterapeutycznych. Obraz ukazuje postać w różowym pióropuszu

 

Warto także podkreślić, że pęd ku sztuce przejawiają niemal wszyscy Nasi Klienci. Rozpoczęta jeszcze w trakcie zawieszenia stacjonarnej działalności DDP nr 1 inicjatywa plastyczna pt. „Skrzydlaty Anioł”, ma swoją kontynuację. Klienci w czasie pandemii w swoich domach skrupulatnie wycinali każde piórko, czego efekty niebawem będziemy podziwiać.


Fotografia 7 przedstawia kadr z zajęć arteterapeutycznych - klient odmierza linijką na białym styropianie szerokość elementu. Na styropianie leży nożyk introligatorski w stalowo - pomarańczowym kolorze  Fotografia 8 przedstawia trzymane przez klientów, wycięte ze styropianu , skrzydło anioła      Fotografia 9 ukazuje rzędy białych piór wykonanych z materiału i pokrytych srebrnym brokatem