Świat się zachłysnął urokiem lata
wszystko się wokół barwami mieni
przyroda swoje wdzięki odsłania
miłość rozkwita pośród zieleni
niebo się ziemi do tańca kłania
słońce rozsyła w darze promienie
tyle jest miejsca do kochania
na łonie przyrody twarze roześmiane
urokiem lata oczarowane
a miłością znaczone jest zycie człowieka
szkoda, ze czas tak szybko ucieka
Helena Szymnko

UDZIAŁ W KONKURSIE PLASTYCZNYM „CZAS NA KSIĄŻKĘ 2021-BAJKI ROBOTÓW”

Dzienny Dom Pomocy z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem wziął udział w konkursie plastycznym organizowanym przez PARTNERSTWO DLA LEŚNICY, której celem było promowanie dzieł polskiego futurysty Stanisława Lema w 100 rocznicę urodzin , inicjowanie lokalnych działań z integracją społeczności lokalnej, kształtowanie zamiłowania do nowoczesnej literatury, jaką jest fantastyka naukowa oraz rozwijanie podstawowych umiejętności korzystania z bogactwa literatury.

Przy tworzeniu prac konkursowych seniorzy wykorzystywali wszystkie możliwe materiały plastyczne - farby, kolorowe papierki po cukierkach, brokat oraz folię aluminiową. Z pośród wszystkich prac wybraliśmy tę jedyną aby reprezentowała nasz cały „DOM SKOCZYLASEK”.

Miło nam poinformować , że w konkursie „Bajki Robotów” zajęliśmy II miejsce a laureatką została nasza Pani Bogumiła. Finał konkursu wraz z wręczeniem nagród odbył się 17 czerwca w CK ZAMEK podczas wernisażu , w którym pani Bogusia osobiście uczestniczyła . Konkurs był doskonałą okazją do rozwoju uśpionych talentów i rozbudzenia pasji literacko-artystycznej.

Praca konkursowa naszej klientki wykonana na zajęciach z arteterapii podczas pobytu w Dziennym Domu Pomocy. Praca plastyczna znajduje się na wystawie w CK Zamek

 

DZIEŃ GOFRA W DDP PRZY SKOCZYLASA

Wakacje upragnione, wyczekiwane, aby poczuć smak ciepłych dni postanowiliśmy w ramach treningu z samoobsługi urządzić DZIEŃ GOFRA. Burza mózgów pozwoliła nam wyłonić ten najlepszy , najsmaczniejszy przepis na gofra. Warto było, zapach unosił się po salach DDP pobudzając wszystkim kubki smakowe. Korzystając z darów lata jakimi są świeże owoce nasi klienci tworzyli własne smaczne i zdrowe kompozycje owocowe.

Dzień gofra-zajęcia z samoobsługi. Wiosenne owoce oraz gofr na białym talerzu. Tło stanowi różowa serwetka.

 

ARTETERAPIA

W ramach arteterapii w czerwcu tworzyliśmy letnie kolaże z gazet, jaskółki oraz dekoracje na zabawę z okazji I DNIA LATA -powstawały kolorowe hawajskie naszyjniki , wianki z żywych kwiatów, bukiety, świeczniki. Nasi Seniorzy bardzo lubią zajęcia plastyczne. Dzięki arteterapii uczą się rozumieć i wyrażać emocje, wspólna twórcza praca działa relaksująco. Wielu specjalistów uważa ,że obecność sztuki w codziennym życiu przyczynia się do poprawy zdrowia psychicznego w tych czasach tak bardzo ważnego…

Zajęcia z arterapii . Klienci na zdjęciu tworzą kolaż z kolorowych gazet , przy użyciu nożyczek, flamastrów oraz kleju. Wszystkie przybory plastyczne leżą na białych stołach.

 

WYSTĘP ZESPOŁU AMAZONKI

W czerwcu mieliśmy przyjemność gościć w Dziennym Domu Pomocy przy Skoczylasa zespół „Amazonki” To pierwszy taki koncert w naszym domu, dlatego radość seniorów była ogromna, nie kryjąc łez wzruszenia aktywnie uczestniczyli w koncercie klaszcząc , podśpiewując a nawet tańcząc. Cały koncert zespołu był niesamowitym show. Mocne brzmienie gitary przyprawiało o gęsią skórkę.

Występ zespołu AMAZONKI zorganizowanym w Dziennym Domu Pomocy. Zdjęcie przedstawia panie wokalistki w pięknych kolorowych strojach oraz pana który grał na gitarze. zdjęcie zachowane w ciepłych kolorach