DDP1Semaforowa01

 

„Idzie za kwietniem rowem zielonym
pierwsza stokrotka w śniegu kwietniowym.
Na skrawku ciepła, na zimna brzeżku,
kwiat przebiśniegu usiadł w dołeczku.
Kwiecień, plecień, bo przeplata.
Trochę zimy, trochę lata.
Kwiecień, plecień, bo przeplata.
Trochę zimy, trochę lata.”


Autor nieznany

 

Ta znana wszystkim piosenka doskonale oddaje charakter aury w minionym miesiącu, jednak wraz z pierwszymi promieniami słońca w naszych sercach pojawiła się nadzieja na powrót. Zarówno Seniorzy, jak też kadra, już nie mogli się doczekać tych czasów, by móc wspólnie aktywnie spędzać czas w Naszym Domu. Każdy dzień zbliżał nas do ponownego spotkania i obfitował w nowe pomysły na wspólną przyszłość w DDP nr 1. W czasie oczekiwania, pomimo zamknięcia odbywały się ciekawe zajęcia prowadzone w trybie online. Życie toczyło się także w zamkniętej grupie, w ramach komunikatora społecznościowego. Pojawiało się w niej dużo informacji prozdrowotnych, muzyki, zagadek i ogrom ciepłych słów.

 DDP1Semaforowa02


Szczególnego wsparcia udzielono seniorom w czasie Świąt Wielkanocnych. Podopieczni Dziennego Domu Pomocy wraz z posiłkiem otrzymali świąteczne kartki.

DDP1Semaforowa03  DDP1Semaforowa04  DDP1Semaforowa05  DDP1Semaforowa06

DDP1Semaforowa07

Podczas rozmów telefonicznych zachowana była także pamięć o solenizantach obchodzących swoje urodziny w szczególnych warunkach izolacji i samotności. Jeszcze raz Wszystkiego najlepszego dla Naszych Solenizantów -Pani Eleonory, Heleny, Pana Teodora, Jerzego i Leona.

Kwietniowa aura choć zmienna przyniosła nam nie tylko niskie temperatury, ale również uśmiech, dobre chwile oraz nadzieję na rychłe spotkanie. Prawdą jest, że wszyscy seniorzy tęsknią za powrotem do DDP, marzą, by móc spotkać się w pełnym składzie i cieszyć się swoją obecnością. Jak się okazuje życie przynosi nam niespodzianki, a nadzieja i wiara czynią cuda… stało się, już wiemy! Maj będzie - po długim wyczekiwaniu – nasz! Wszystkim nam życzymy rychłego spotkania, a my pędzimy przygotować się na powrót naszych klientów. Do zobaczenia!