Przyszły do sklepu zajączki:
– Podobno tutaj są pączki
chcemy zobaczyć czy świeże
– Proszę niech zając wybierze
Zając się złapał za głowę
– Dlaczego takie brązowe?
Pączki są przecież zielone
I wziął braciszka na stronę
I szepnął: – Zostawmy je lepiej
Nie warto kupować w sklepie
Jest wiosna, sok w pączkach dojrzewa
Najświeższe zjemy wprost z drzewa.


Źródło: https://miastodzieci.pl/piosenki/paczki/

 


WIELKANOC

To najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. Wielkanoc kończy okres Wielkiego Postu. Tegoroczne Święta Wielkanocne – podobnie jak w ubiegłym roku – były nieco inne niż zwykle, ze względu na panującą w kraju sytuację epidemiczną. Zgodnie z marcową zapowiedzią, postanowiliśmy w tym szczególnym czasie obdarować naszych Klientów własnoręcznie wykonanymi prezentami. Piękne wielkanocne koszyczki, kolorowe kartki z życzeniami i pyszne domowe wypieki…wszystkie te podarunki zostały dostarczone naszym Klientom. Radości z prezentów nie było końca!

 

DDPKarmelkowa01  DDPKarmelkowa02

DDPKarmelkowa03  DDPKarmelkowa04

Źródło: własne

 

WYSIEW NASION KWIATÓW I WARZYW

Mimo, że pogoda w kwietniu nas nie rozpieszczała, postanowiliśmy wykorzystać nieliczne słoneczne dni na prace ogródkowe. Piękne kolorowe kwiaty, zdrowe i pełne witamin warzywa, jak rzodkiew czy pietruszka – wszystko to wykiełkuje lada moment na naszej karmelkowej ziemi.

DDPKarmelkowa05  DDPKarmelkowa06  DDPKarmelkowa07

Źródło: własne

 

KARMELKOWA REDAKCJA

W tym miesiącu nasz Zespół spróbował swoich sił w dziennikarstwie. Efektem naszej pracy było powstanie „Wiosennej gazetki”, nad którą wszyscy wspólnie i z zaangażowaniem pracowaliśmy: część ekipy zajęła się redagowaniem tekstów, część – składaniem powstałej prasy, zaś nasi niezawodni kolporterzy dostarczyli gazetki naszym Klientom.
Głównym celem, jaki nam przyświecał, było stworzenie dla Klientów materiału do samodzielnej pracy, tak aby mogli trenować swoje funkcje poznawcze.
Udało nam się osiągnąć nasz cel, na dodatek w niekonwencjonalnej i kreatywnej formie.

DDPKarmelkowa08  DDPKarmelkowa09


  

DDPKarmelkowa10 

Z uwagi na przypadające 1. kwietnia Prima Aprilis, okrzyknęliśmy kwiecień miesiącem dowcipów

- bo przecież „śmiech to zdrowie”, a my dbamy o kondycję naszych Klientów! 

 

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA CZEKOLADY I DNIA MUFFINKA

„Czekoladę robi się z ziaren kakaowca. Kakaowiec to roślina. Czekolada liczy się zatem jako sałatka...”
Źródło: https://www.dowcipy.pl/d/9753/


Na poprawę humoru, dla rozweselenia, do podzielenia z bliskimi, jako prezent dla ukochanej osoby. Spożywana w postaci tabliczek, ciasteczek, tortów, batonów, lodów…wariacji na temat czekolady nie ma końca. Statystyczny Polak zjada ponad 5 kg wyrobów z kakao rocznie. Czekolada pełni w życiu człowieka tak ważną rolę, że zasłużyła na swoje własne święto – ba!, okazuje się, że czekolada obchodzi swoje święto aż 3 razy w roku! Czy to nie wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników wyrobów z kakao? Między innymi 12 kwietnia celebrujemy Dzień Czekolady.


Czekolada – oczywiście spożywana z umiarem – może mieć korzystny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Wspiera układ krążenia, szybko dodaje energii, poprawia samopoczucie, świetnie wpływa na układ nerwowy, gdyż jest źródłem magnezu. Pamiętajmy, że za najzdrowszą uznawana jest gorzka czekolada.

DDPKarmelkowa11  DDPKarmelkowa12

Po energetycznym strzale czekolady dostaliśmy takiego rozpędu, że nic nie było w stanie powstrzymać naszego zapału. Postanowiliśmy dodać kolejny powód do świętowania, którym był Dzień Muffinka. W trakcie pieczenia cały nasz Dom wypełnił zapach słodkich, aromatycznych muffinków. Aż na samo wspomnienie robimy się głodni! Do pysznych słodkości dołączyliśmy broszury zawierające ciekawostki, potraktowane z dużą dawką dobrego humoru. Być może to czekolada tak wpłynęła na nasze nastroje?

DDPKarmelkowa13  DDPKarmelkowa14

 

BEZPIECZEŃSTWO NA PIERWSZYM MIEJSCU

W trosce o bezpieczeństwo naszych Klientów, rozdysponowaliśmy poniższe informacje.

Link do strony źródłowej: https://glosseniora.pl/2021/04/16/oszustwa-na-spis-powszechny/

DDPKarmelkowa15

 

DDPKarmelkowa16

DDPKarmelkowa17


Wszystkie powyższe zdjęcia są naszego autorstwa i pochodzą z własnych źródeł.