Ludzie nie dlatego przestają się bawić,
że się starzeją, lecz starzeją się,
bo przestają się bawić.
Mark Twain

 

Wiosna tego roku bardzo się opóźnia choć mimo tego przyroda wokół naszych Domów daje o sobie znać i jak to Kwiecień - trochę łudzący, oszukujący, kapryszący. Miesiąc rozpoczyna się dniem żartów. Prima aprilis to obyczaj związany z pierwszym dniem kwietnia, gdzie robimy sobie drobne zaskakujące niespodzianki, mające na celu wywołać uśmiech na naszych twarzach. Zatem do naszych klientów dotarła informacja, że wyruszają króliki, oczywiście nikt wcześniej nie zdradził jakie one będą. Ku zaskoczeniu i radości w drzwiach domów naszych Seniorów pojawiły się króliki, nie te puchate, a wyjątkowe, z gałązek z kolorowymi wstążkami, będą służyć jako wiosenny element dekoracyjny.

ZDDP01  ZDDP02Tym akcentem rozpoczęliśmy intensywne przygotowania do świąt Wielkiej Nocy. Powstały niezwykłe kartki z życzeniami, pisanki i drobne upominki, które wraz z poczęstunkiem świątecznym trafiły do domów naszych klientów. Kolejną Wielkanoc spędzili w swoich domach, jednak mimo to staraliśmy się umilić im czas przedświąteczny. Chcemy aby przez nasze działania poczuli wsparcie i nadzieję na szybki powrót do normalności.

 

ZDDP03   ZDDP04

ZDDP05  ZDDP06

 

Pod koniec kwietnia pojawiła się nadzieja na wznowienie działalności naszych Dziennych Domów dlatego intensywnie rozpoczęliśmy przygotowania aby bezpiecznie przyjąć klientów i rozpocząć codzienną aktywności na miejscu, nadal w reżimie sanitarnym.

Nie możemy się doczekać!