„Kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata”- patrząc za okno widać jak dużo prawdy kryje się w tym starym przysłowiu. Wiosna co prawda zawitała już do nas, ale jeszcze na pełnię rozkwitu trzeba nam trochę poczekać. Natura rządzi się swoimi prawami… Mimo tej przeplatanki pogodowej, wiosennie i radośnie zachęcamy naszych Klientów do aktywności w przydomowych ogródkach, na balkonach… czy też w parkach. Na zajęciach sprzed pandemii Nasi Klienci poznali silwoterapię (sylwoterpię) i hortikuloterapię. Z przyjemnością uczestniczyli w prowadzonych zajęciach w DDP przy Skoczylasa w naszym przydomowym ogrodzie. Wszyscy wiemy, że kontakt z naturą, ogrodnictwo przyczynia się do podniesienia jakości życia, dobrego samopoczucia. Jest idealną odskocznią od monotonii życia codziennego, pesymistycznych myśli czy też chorób zwłaszcza w obecnych czasach. Kontakt z naturą , praca w ogrodzie działa kojąco na psychikę, pielęgnacja roślin cieszy oczy i daje satysfakcję. Wysiłek na świeżym powietrzu dotlenia organizm co pozytywnie wpływa na pracę mózgu. Nasi Seniorzy dobrze o tym wiedzą …więc działają i się nie poddają!!!!!

 

DZIEŃ CZEKOLADY

DDPSkoczylasa01

 

Poprawia nastrój, koi nerwy, jest uwielbiana za walory smakowe – Czekolada!!
Gorzka, biała, mleczna, nadziewana. 12 kwietnia obchodziliśmy Dzień Czekolady. Ten słodki, wyjątkowy dzień stał się dobrą okazją, aby nasi Klienci mogli spróbować czekoladowych pyszności przygotowanych przez zespół DDP. Oprócz degustacji nasi Klienci mieli za zadanie rozwiązać czekoladowy quiz, który jak się okazało był nie lada wyzwaniem. Mamy nadzieję , że drugi termin dnia czekolady, który przypada na 7 lipca będzie wspólnie obchodzonym świętem w DDP przy Skoczylasa. I tego dnia już wszyscy będziemy się cieszyć swoją obecnością .


DZIEŃ SCRABBLEDDPSkoczylasa02
-gra ,która usprawnia umysł.


W dniu 13 kwietnia przypada Dzień Scrabble. Tego dnia postaraliśmy się ,aby każdy z Klientów bez wyjątku wziął udział w naszej zabawie. Gra scrabble polega na układaniu krzyżówki z losowanych wcześniej literek. Przygotowane zestawy rozwieźliśmy razem z ciepłym posiłkiem. Gra scrabble rozwija sprawność umysłu. Wpływa na poprawę logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię oraz poprawia pamięć i koncentrację. Mamy nadzieję, że kiedy już! Klienci wrócą na zajęcia do DDP przy Skoczylasa planszówka SCRABBLE będzie królowała na naszych zajęciach z ludoterapii.

 

WSPIERAMY, JESTEŚMY

Seniorzy choć nie uczestniczą w zajęciach stacjonarnych w DDP przy Skoczylasa są w stałym kontakcie telefonicznym z nami, doradzamy, wspieramy, motywujemy, ale przede wszystkim słuchamy. Od poniedziałku do piątku dostarczamy ciepłe posiłki, realizujemy na prośbę listy zakupów oraz e – recepty.