Pokochaj jesień

Spróbuj pokochać jesień
z niesamowitymi urokami
Spójrz ile piękna niesie
obdarzając cię nowymi dniami.
Kolorowo jak wiosną
barwne liście ostatki zieleni
Dadzą chwilę radosną
twą szarość życia mogą odmienić.
Wieczór szybciej nastaje
słońce też znika wcześniej niż latem
Lecz nowe czy nie daje
chwile spokoju skorzystaj zatem.

Tadeusz Karasiewicz

 

I znowu nadeszła..! Z jednej strony piękna, kolorowa, radosna z drugiej strony nostalgiczna, ponura czasem deszczowa… JESIEŃ. Niemniej korzystając z jej uroków cieszmy oczy przepięknymi barwami. Trzeba nam szukać zalet. Dlatego w DDP przy Skoczylasa nie ma czasu na smutki, z każdej pory roku czerpiemy to co najlepsze, cieszymy się sobą dziękując za każdy dzień spędzony na wspólnych zajęciach, zabawach, ćwiczeniach…

KINEZJOLOGIA EDUKACYJNA

Naszych Klientów nie trzeba przekonywać o pozytywnej roli ruchu. Codzienne uczestnictwo
w zajęciach z kinezjologii edukacyjnej wprawia ich w dobry nastrój, wspomaga motorykę, poprawia pracę mózgu, niweluje stres i napięcia ciała. Nasi Klienci wiedzą, że tegoroczne jesienne miesiące są jedną wielką niewiadomą i dlatego aktywnie bez wyjątków uczestniczą we wszystkich zajęciach.

AMATORSKA GRUPA TETARALNA

Wśród naszych Klientów nie brakuje talentów. Jak się okazuje owe talenty przez lata zostały uśpione, ale poprzez różne formy codziennych zajęć wszystko wychodzi na jaw. Dlatego nie tracąc czasu seniorzy, postanowili stworzyć humorystyczny skecz w którym zagrają. Odgrywanie ról to dobra forma nauki, która świetnie poprawia pamięć, to także forma zabawy dla tych którzy uwielbiają być w centrum uwagi, jak i tych którzy głęboko skrywają swoje emocje. Regularne próby, wspólne pisanie tekstów rozwijają wyobraźnie, pozwalają naszym Seniorom w podejmowaniu nowych wyzwań i przede wszystkim integrują grupę.

ARTETERAPIA-GUZIKOWE OBRAZY

W październiku w naszej pracowni plastycznej królowały guziki. Wraz z klientami zgromadziliśmy sporą ilość potrzebnego nam materiału poprzez zbiórkę pod nazwą – każda ilość guzików się przyda. Bo przecież każdy w domu ma GUZIKI. Nazbierało się trochę tego, no cóż pomysłów na wykorzystanie guziczków jest naprawdę wiele.
Guziki mogą mieć ciekawe, kreatywne zastosowanie wystarczy odrobina cierpliwości oraz dobry pomysł i niesamowite prace gotowe. A zabawy i śmiechu przy układaniu, sortowaniu, nawlekaniu było co nie miara. Klienci z ogromnym zapałem uczestniczyli w zajęciach, które pozwoliły im wykazać się własną twórczością. Powstały piękne prace, które cieszą oczy!

 DDPSkoczylasa01  DDPSkoczylasa02

 

DARY JESIENI

Kasztany, szyszki, żołędzie, kolorowe liście spadają już z drzew. To najlepszy czas , aby skorzystać z darów jesieni i wykorzystać ich do dekoracji Naszego Domu przy Skoczylasa. Seniorzy stworzyli cząstkę jesiennego lasu, zrobiło się naprawdę bajecznie.

DDPSkoczylasa03  DDPSkoczylasa04

UDZIAŁ W PROJEKCIE „ CZAS NA KSIĄŻKĘ 2020 MIEDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK”

DDP przy Skoczylasa wziął udział w projekcie organizowanym przez Partnerstwo dla Leśnicy i Okolic. DDPSkoczylasa05Celem projektu jest promowanie czytelnictwa, rozwijanie i kształtowanie podstawowych umiejętności, korzystanie z bogactwa literatury pięknej, inicjowanie lokalnych działań połączonych z integracją społeczności lokalnej. Zadaniem Naszych Seniorów było stworzenie plakatu-kolażu ulubionej postaci z bajki. Oczywiście był pomysł, wiele pomysłów! W tej sytuacji jak na standardy demokratyczne przystało należało zorganizować głosowanie – i mamy to! Przeważającą liczbą głosów wygrała bajka „Przygody Koziołka Matołka”. To postać literacka stworzona przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza w jednej z pierwszych w Polsce historyjek obrazkowych. Któż nie zna zabawnego koziołka , który przeżywa najróżniejsze przygody w swej podróży do słynnego Pacanowa. Plakat naszych klientów został wykonany różnymi metodami arteterapii. Wspólna praca przyniosła im wiele satysfakcji. CZEKAMY NA WYNIKI KONKURSU