Opera trzeciego wieku – Przewodnik operowy dla seniorów.

Po raz kolejny mamy ogromną przyjemność współpracować z fundacją Jutropera, tym razem przy tworzeniu projektu „Opera trzeciego wieku – przewodnik operowy dla seniorów”. Jest to przedsięwzięcie realizowane w krakowskich i wrocławskich domach pomocy społecznej. Pierwszy etap projektu polega na zaprezentowaniu seniorom utworów operowych, z różnych epok muzycznych z prośbą o komentarz na temat wysłuchanych utworów, własnych odczuć, i refleksji .
Mieszkańcy z przyjemnością wysłuchali arii wykonywanych przez znanych śpiewaków polskich scen operowych i chętnie dzielili się swoimi emocjami i przeżyciami związanymi z odbiorem muzyki. Fragmenty muzyczne opatrzone wypowiedziami naszych mieszkańców oraz komentarzem Michała Zanieckiego złożą się na przewodnik, który, mamy nadzieję, będzie podróżą przez epoki muzyczne i przybliży seniorom muzykę operową.

DPSRedzinska01
Źródło: https://www.radiokrakow.pl/kultura/powstal-przewodnik-operowy-dla-seniorow/

 

Wyprawa na grzyby

09 października – wybraliśmy się z mieszkańcami do lasu. Miłośnicy grzybów wyruszyli na poszukiwania, a dla reszty osób był to typowy spacer leśnymi ścieżkami. Pogoda tego dnia dopisała. Mieszkańcy mogli podziwiać piękno polskiej jesieni. Cieszyć się kolorowymi liśćmi, które lśniły w słońcu. Mieszkańcy byli ze spaceru bardzo zadowoleni. Po spacerze czekał na Nich słodki poczęstunek przy kawie.

DPSRedzinska02
Źródło: własne.