Informacja nt. wydarzeń  oraz pracy z mieszkańcami w ramach terapii i imprez KO:

03.02.  Koncert Senior Gospel Choir z Klubu Formaty. Mieszkańcy mieli okazję usłyszeć pieśni gospel w znakomitym wykonaniu chóru, który wyśpiewał II nagrodę podczas IX Wrocławskiego Przeglądu Amatorskich Chórów Senioralnych. Widownia nagradzała wykonawców gorącymi oklaskami po każdym ich wykonaniu.

DPSKarmelkowa1

 

15.02.   Koncert pieśni chrześcijańskiej. Z inicjatywy regularnie odwiedzających nasz dom woluntariuszek i woluntariuszy w sobotnie przedpołudnie zaśpiewał mieszkańcom studencki zespół pieśni chrześcijańskich.  Występujący grając i śpiewając dzielili się z obecnymi na występie swoim świadectwem miłości bożej.  

19.02.   DOGOTERAPIA kolejne zajęcia w których mieszkańcy chętnie mogli pobawić się z ulubionymi psami i posłuchać nowych opowieści treserów.

 DPSKarmelkowa2

 

20.02. Tłusty Czwartek – na spotkaniu z poczęstunkiem  mieszkańcy wspominali  jak dawniej wypiekało się  pączki i faworki w ich rodzinnych domach. Była to też okazja do smakowania zamówionych tego dnia pączków oraz obejrzenia materiałów filmowo- muzycznych z tangiem argentyńskim oraz tradycją karnawałów w Rio de Janeiro i Wenecji.

21.02. Integracyjny Turniej gry w bulle – Triplety zorganizowany przez Stowarzyszenie „Kolory Nadziei” na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego. Skład mieszkańców DPS Karmelkowa, który regularnie grał w bulle tym razem w rywalizacji  drużynowej wywalczył podwójne I miejsce wśród uczestniczących w turnieju drużyn z MCUS i Uniwersytetów III Wieku. Mieszkańcy z pucharami, dumni i radośni powrócili do swego domu.

 DPSKarmelkowa3

 

25.02.   Ostatki  z występem senioralnym Pań Niespodzianek z Wrocławskiego Centrum Seniora –  Niezwykły występ kabaretowy  z piosenką biesiadną był przeplatany humorystyczną poezją 95 letniej Pani Izabeli, który poświęciła swoim koleżankom z zespołu. Panie seniorki  zachwyciły też obecnych pięknie zdobionymi strojami i kapeluszami jak w jej wierszu pt. My, Panie Niespodzianki z tomiku „Okiem wiedźmy… babskie ploty i chichoty”:

„..Właśnie suknie u kobiety podkreślają jej zalety, 

zwłaszcza podziw nie do wiary budzą stroje z epok starych.

Z renesansu czy rokoko piękne suknie cieszą oko,

zaś całości wykończeniem jest kapelusz jak marzenie. ..”