WYSTĘP SCHOLI PARAFIALNEJ


W sobotę 1 lutego Schola parafialna pw. Św. Anny występowała gościnnie w naszym DPS. Schola prowadzona przez siostrę Judytę wykonała tradycyjne, znane wszystkim kolędy jak i mniej znane pastorałki. Kolędy przeplatane były rozważaniami papieża Jana Pawła II dotyczącymi narodzin Jezusa z wykorzystaniem teksów z Ewangelii. Koncert dostarczył wszystkim wielu wspaniałych wrażeń, a przede wszystkim pozwolił jeszcze raz na wspólne przeżywanie i rozważanie tajemnicy narodzin Jezusa.

TŁUSTY CZWARTEK


20 lutego 2020 r. był Tłusty Czwartek. Ciasto na pączki przygotowaliśmy już dzień wcześniej, więc niedługo po śniadaniu można było rozpocząć smażenie. W całym domu rozchodził się przyjemny zapach. Pączki były nadziewane konfiturą i bardzo wszystkim smakowały.

DPSKaletnicza1  DPSKaletnicza2

 

TRIPLETY Z DPS MĄCZNA I DPS REDZIŃSKA


W lutym nasza drużyna w boule soft rozpoczęła wzmożone treningi.
Kilkukrotnie rozgrywaliśmy tzw. triplety z drużynami z innych domów, które przyjeżdżały do nas na salę, aby doskonalić swoją technikę rzucania boulami. Spotkania te były utrzymane w przyjacielskiej atmosferze. We wtorkowe przedpołudnia wspólnie spędzaliśmy bardzo aktywnie czas w gronie naszych znajomych.

 DPSKaletnicza3

 

DOGOTERAPIA


5 lutego odbyło się spotkanie z dogoterapii, gdzie bardzo licznie zgromadzeni mieszkańcy w różnoraki sposób byli uczestnikami zajęć. Jedni zadawali trudne pytania, inni korzystali z chwili, aby poprzytulać się do psiaków. Podczas tego spotkania poznaliśmy nowego członka z psiej terapii owczarka staroangielskiego. Młodziak skradł serca wszystkich domowników, a jego przecudna uroda była tematem wielu pytań.

 DPSKaletnicza4

 

ZAJĘCIA CYKLICZNE


Poniedziałek dla naszych mieszkańców wiąże się ze zwiększoną aktywnością, gdyż odbywają się zajęcia z nauki tańca, muzykoterapia, a popołudniami zajęcia udoskonalające nas z emisji głosu. Wszyscy bardzo chętnie uczestniczą w tych zajęciach i z niecierpliwością wyczekują ich.
Środa z kolei jest dniem kinetoterapii, gdzie chętne osoby wspólnie oglądają filmy wyświetlane na dużym ekranie. Filmy poznane w lutym to biografia znanego muzyka pop M. Jacksona, oraz baśniowa opowieść o gwieździe, która spadła na ziemię, a która była bardzo pożądana przez złe czarownice ponieważ miała zapewnić im wiecznie młody wygląd. Były też wyświetlane inne gatunki filmowe, równie ciekawe jak ww. filmy.
W czwartkowe popołudnia spotykaliśmy się na grze w bingo, gdzie można było wygrać słodkie nagrody, dlatego chętnych do gry nie brakowało.
W piątki wszyscy mniej lub bardziej utalentowani mogli spróbować swoich sił w karaoke. Śpiewane piosenki, zarówno nowe jak i te starszej daty były wybierane przez mieszkańców.

 DPSKaletnicza5  DPSKaletnicza6

 

WALENTYNKI


W lutym ważnym wydarzeniem dla naszych mieszkańców były Walentynki. W dniu zakochanych zorganizowaliśmy spotkanie w świetlicy, gdzie mieszkańcy spędzili wspólnie czas, gdzie na multimedialnym pokazie mogli poznać różne zwyczaje związane z tym świętem na całym świecie. Całość była dopełniona słodkim poczęstunkiem i kawą.

DPSKaletnicza7 

 

BAL KARNAWALOWY


Luty to także czas karnawału, więc spotykaliśmy się w środę aby wyprawić wielki Bal Karnawałowy. Barwnie poprzebierani mieszkańcy wspólnie tańczyli i bawili się w gorących rytmach muzyki. W przerwach, każdy chętny, mógł wziąć udział w konkursach takich jak: taniec z balonami, jaka to melodia, gorące krzesła. Oczywiście za zwycięstwo były atrakcyjne nagrody. W trakcie krótkich przerw, można było zjeść przepyszne ciasta oraz napić się kawy i herbaty. Po zakończonej zabawie, wszyscy bardzo zadowoleni i zarazem bardzo zmęczeni udali się na zasłużony odpoczynek.

DPSKaletnicza8

DPSKaletnicza9   DPSKaletnicza10

 

TURNIEJ BOULE SOFT „KOLORY NADZIEJI”


W tym roku, kolejny raz wzięliśmy udział w Turnieju Boule Soft organizowane przez Stowarzyszenie Kolory Nadziei i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Jak zawsze, rozgrywki te są bardzo emocjonujące. W tym roku nie uczestniczyła drużyna z Jedliny Zdrój, która jest jedną najlepszych w tych rozgrywkach, dlatego pozostali uczestniczy mieli większe szanse na wygraną. Po rozegraniu wszystkich 6-ciu meczy zostali wyłonieni zwycięzcy.
I tak, najlepszą drużyną z Miejskiego Centrum Usług Socjalnych został DPS przy ulicy Karmelkowej, oni także zwyciężyli w klasyfikacji ogólnej zabierając ze sobą aż dwa puchary za zajecie I miejsca. Nasza drużyna zdobyła zaszczytne III miejsce, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

 DPSKaletnicza11