Mecze sparringowe w boule soft


04 lutego zawodnicy reprezentujący nasz DPS zmierzyli się w rozgrywkach treningowych z drużyną z DPS Kaletnicza. Wspólne treningi mają przygotować mieszkańców do turnieju na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz sprawić, że w trakcie sezonu zimowego forma naszych graczy nie zmniejszy się i wraz z wiosną rozpoczną pełni sił rozgrywki na świeżym powietrzu.

 DPSRedzinska1

 

 Dzień Babci i Dziadka


05 lutego po raz kolejny gościliśmy dzieci z przedszkola nr 26, tym razem z przedstawieniem z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wizyty naszych małych przyjaciół sprawiają mieszkańcom wiele radości i wzruszeń. I tym razem nie było inaczej. Mogliśmy podziwiać małych artystów w pięknych utworach, poświęconych babciom i dziadkom. Na koniec występu dzieci podarowały mieszkańcom własnoręcznie wykonane laurki. Dziękujemy serdecznie i zapraszamy na kolejne spotkania.

XI Integracyjny Turniej w boule soft


21 lutego najlepsi zawodnicy DPS Rędzińska mieli przyjemność wziąć udział w XI Integracyjnym Turnieju w boule soft, który odbył się na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Współorganizatorem turnieju było Stowarzyszenie Kolory Nadziei. W rozgrywkach uczestniczyły drużyny ze wszystkich DPS wchodzących w skład Miejskiego Centrum Usług Socjalnych, Uniwersytety Trzeciego Wieku oraz seniorzy z wrocławskiego Klubu Petanque. W kategorii DPS drużyna z naszego domu zajęła V miejsce. Gra jak zwykle była pełna emocji i sportowej rywalizacji.

DPSRedzinska2 

DPSRedzinska3

 

Zabawa karnawałowa


21 lutego w naszym domu odbyła się zabawa karnawałowa. Doskonale dobrana muzyka przez naszego DJ-ja, Pana Dariusza porywała do tańca nawet największych „ponuraków”. Oprócz tańców, mieszkańcy częstowali się ciastami, kawą i herbatą. Podczas imprezy nie zabrakło konkursów, np. taniec z balonem, konkurs na piosenkę lub wiersz. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć naszych niezawodnych wolontariuszy, Dorotkę i Wojtka. Bardzo dziękujmy za pomoc i wspaniałą zabawę.


Seans filmowy


27 marca wybraliśmy się z mieszkańcami do kina na polski film pt. ”Zenek”. Jest to biograficzna historia o Zenku Martyniuku, gwiazdorze muzyki disco polo. Mieszkańcy z wielkim zainteresowaniem obejrzeli film, zwłaszcza, że ten gatunek muzyczny jest dla wielu ulubionym i towarzyszy nam podczas zabaw i wspólnych biesiad.


Wyprawa na kręgle


28 lutego mieszkańcy odwiedzili kręgielnię. To jedne z bardziej ulubionych zajęć sportowych. Wśród zawodników panuje sportowa rywalizacja, widać pasję i radość z wspólnie spędzonego czasu.

 DPSRedzinska4