02.12.2019

Wraz z nastaniem pierwszych dni miesiąca grudnia rozpoczęliśmy „produkcję” ozdób świątecznych. Tak, tak, śmiało możemy nazwać to produkcją, gdyż tak rozmaite ozdoby , robione w tak różnych technikach wypełniły każdy kąt naszego domu.

 DDPKarmelkowa1 DDPKarmelkowa2 DDPKarmelkowa3 DDPKarmelkowa4

DDPKarmelkowa5 DDPKarmelkowa6 DDPKarmelkowa7

DDPKarmelkowa8 DDPKarmelkowa9 DDPKarmelkowa10

DDPKarmelkowa11  DDPKarmelkowa12

 

03.12.2019

Tego dnia odwiedził nas pan Jacek, zaprzyjaźniony z nami wrocławski przewodnik. Każde z nim spotkanie pełne jest wspaniale spędzonego czasu, począwszy od wyczekiwania, kiedy to pan Jacek stanie w naszych progach, poprzez serdeczne powitanie, ogromne skupienie i uwagę podczas jego opowiadań, a na śmiechu i zabawie skończywszy, kiedy to zbliża się czas pożegnania. Tym razem było tak samo, ba, nawet jeszcze lepiej, bo oprócz przedstawionych nam wspaniałych historii o świątecznym Wrocławiu, pan Jacek zrobił nam niesamowitą niespodziankę. Przyszedł do nas w pełnym umundurowaniu jak na prawdziwego górnika przystało. Tak, tak, mało kto z nas wiedział, że mamy do czynienia z prawdziwym górnikiem, który nie dość, że potrafi wspaniale opowiadać nie tylko o Wrocławiu, to oprócz tego jest pełen niespodzianek, z którymi serdecznie się z nami dzieli. Pan Jacek opowiedział nam tego dnia różne ciekawe historie związane z ciężkim i trudnym zawodem górnika.

 DDPKarmelkowa13  DDPKarmelkowa14

DDPKarmelkowa15

 

05.12.2019

Dzieci ze szkoły podstawowej nr 28 są „naszymi Dziećmi”. Tak je właśnie nazywamy, bo już kolejny raz odwiedziły nas w naszym ośrodku. Tym razem przygotowały dla nas niesamowity koncert znanych i lubianych piosenek, od których radowały się nasze serca. Po koncercie wcale się nie rozstaliśmy,wręcz przeciwnie wszyscy razem mali i duzi ,i młodzi i starzy zasiedli przy stołach i zaczęli wykonywać ozdoby świąteczne. To niesamowite, jakie pomysły przychodzą wszystkim do głów, kiedy można robić coś wspólnie.

DDPKarmelkowa16 DDPKarmelkowa17 DDPKarmelkowa18 DDPKarmelkowa1906.12.2019

Tego dnia odwiedził nas bardzo ciekawy człowiek, misjonarz. Pan Łukasz, bo o nim właśnie mowa nie tylko zorganizował dla nas koncert kolęd i pastorałek znanych w różnych zakątkach świata, ale także pomógł Mikołajowi, który do nas w tym dniu zawitał rozdawać prezenty dla naszych klientów. Radość i śmiechy towarzyszyły nam do końca tego dnia.

DDPKarmelkowa20 DDPKarmelkowa21 DDPKarmelkowa22 DDPKarmelkowa23

 

10.12.2019

Ponieważ wielkimi krokami zbliżały się święta zdecydowaliśmy by tradycji stała się zadość i podczas naszej kulinoterapii postanowiliśmy upiec świąteczne pierniki. Jak zwykle nasza kuchnia rozbrzmiewała śmiechem i radosnym gwarem a same pierniki? Cóż. Nie doczekały świąt. Były tak dobre, że zostały skonsumowane w ciągu następnych kilku dni do codziennej kawy i herbaty. I wiecie co? Wcale tego nie żałujemy bo przecież święta w naszym ośrodku zaczęły się już od początku grudnia 😊.

DDPKarmelkowa24 DDPKarmelkowa25 DDPKarmelkowa26

 

18.12.2019

Wigilia w DDP Karmelkowa zorganizowana została kilka dni wcześniej. Ten dzień był dla nas wyjątkowy, gdyż to właśnie wtedy siedząc przy wspólnym wigilijnym posiłku, dzieląc się wspólnym opłatkiem i składając sobie wzajemnie życzenia mogliśmy w wyjątkowy sposób poczuć, że jesteśmy jedną wielką rodziną a Dzienny Dom Pomocy przy ul. Karmelkowej jest naszym drugim prawdziwym domem.

DDPKarmelkowa27 DDPKarmelkowa28

 

19.12.2019

Wspólne śpiewanie z Wrocławskimi Amazonkami stało się w naszym domu już tradycją. Nasi znajomi tym razem przygotowali dla nas świąteczny repertuar. Tego dnia nasza sala rozbrzmiewała znanymi kolędami, a tuż po koncercie wszyscy zasiedliśmy do wspólnego poczęstunku i opowiadaliśmy sobie, jak obchodzimy święta w naszych rodzinnych stronach.

 DDPKarmelkowa29 DDPKarmelkowa30

DDPKarmelkowa31

 

30.12.2019

Tego dnia w naszym domu zdecydowaliśmy się sylwestrowo pożegnać stary rok. To był wspaniały rok. Pełen ciekawych wydarzeń, różnych spotkań i wielu zabaw. I zabawą też go pożegnaliśmy przy pieczonej kiełbasce, tańcach przy pięknie rozbrzmiewającej muzyce i radosnej zabawie przy wspólnie rozwiązywanych zagadkach. A wiecie, że z liter tworzących wyraz SAMOWYSTARCZALNOŚĆ można utworzyć ponad 100 innych słów? 😊

 DDPKarmelkowa32 DDPKarmelkowa33 DDPKarmelkowa34

DDPKarmelkowa35 DDPKarmelkowa36