„Nie ma chyba drugiego takiego dnia w roku, który był by tak bardzo niezwykły i wyczekiwany jak dzień wigilii. Rozpoczyna on w cudowny okres świąt Bożego Narodzenia. Czas radości z narodzin Jezusa, czas pięknych spotkań z bliskimi pełen wzruszeń i magii.”

Renata Falkowska


Grudzień to niezwykle pracowity ale i pełen magicznych chwil miesiąc.
Od początku miesiąca zaczęliśmy przystrajać Nasz Dom tak, by prezentował się niecodziennie i magicznie – w migoczące światełka na choince, błyszczące bombki i srebrzystą gwiazdę jakby oprószoną śniegiem, szeleszczące, barwne łańcuchy i roztaczający się wokół piękny zapach zimowego lasu. Pomiędzy gałązkami świerkowymi można było dostrzec szopkę z dzieciątkiem Jezus w otoczeniu pastuszków i zwierząt, a pod choinką piętrzyła się góra prezentów. Na zajęciach z arteterapii trwały prace nad dekoracjami, które znalazły się w naszych korytarzach, salach i dekorowały choinki.
Jedną z takich magicznych, grudniowych chwil był koncert kolęd pt.: „Wyśpiewujmy Panu” w wykonaniu Klientów Dziennego Domu Pomocy nr 2. Niezwykły był ich śpiew, zaangażowanie, role Maryi i Józefa oraz klimat jaki stworzyli.
Magiczny tez był dzień wigilii. Nie obyło się bez wzruszeń, pięknych życzeń składanych nam przez Panią Dyrektor Miejskiego Centrum Usług Socjalnych, księdza wikarego z pobliskiej parafii, Panią kierownik oraz sobie nawzajem. Po uroczystym spotkaniu przy stole wigilijnym Nasz Dom rozbrzmiał głosami wspólnie śpiewanych kolęd.
Co to były by za Święta, gdyby nie piękne głosy małych aniołków, z przedszkola nr 51 we Wrocławiu, które odwiedziły nas z koncertem kolęd i pastorałek. Takiej radości i żywiołowości jak śpiewających dzieci nie można z niczym porównać.

 

DDPSemaforowa2 1
Zdjęcie własne: 1 Życzenia i dzielenie się opłatkiem

 

DDPSemaforowa2 2

Zdjęcie własne: 2 Przy wigilijnym stole

 

DDPSemaforowa2 3

Zdjęcie własne: 3 Arteterapia- gwiazdy 3d

 

DDPSemaforowa2 4

Zdjęcie własne: 4 Nasze prace: Choinki

 

DDPSemaforowa2 5  DDPSemaforowa2 6

Zdjęcie własne: 5 Nasze prace: Skrzaty, 6 Kartki świąteczne

 

DDPSemaforowa2 7

Zdjęcie własne: 7 Skrzaty

 

DDPSemaforowa2 8

Zdjęcie własne: 8 Choinka udekorowana wykonanymi własnoręcznie ozdobami

 

DDPSemaforowa2 9

Zdjęcie własne: 9 Świąteczna gazetka ścienna