"O zimo! Twoją piękność smętną, uciszenie
Lasów i rzadkie słońca złotego promienie
czuję dziś na kształt czaru i na kształt uroku,
Bom w życiu przeszedł na tę smętną porę roku,
Która wszystko ucisza i pod śniegiem chłonie.."!
(frg) J. Słowacki

 

W naszej rodzinie – rodzinie Dziennego Domu Pomocy nr 1 przy ul. Semaforowej 5 przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia ruszyły pełną parą! Od kilku tygodni seniorzy na zajęciach rękodzielniczych z wielkim zaangażowaniem i pasją tworzyli wspaniałe ozdoby oraz dekoracje świąteczne przepełnieni troską, wdzięcznością i miłością. Powstały w naszych pracowniach Skrzaty zwane przez wszystkich Gnomki Semaforki, bombki, choinki, stroiki świąteczne.... Nie mogło zabraknąć także kulinarnych akcentów - ozdabialiśmy przepyszne pierniczki, dzięki wspólnocie „Galileo” z Wrocławia, których serdecznie przywitaliśmy w Naszych progach … Dziękujemy!!!
Magia Świąt Bożego Narodzenia przybyła do Naszego Domu wraz z Koncertem Kolęd, który odbył się w DDP nr 2. Dzięki otwartości serca i zaangażowaniu wszystkich seniorów i pracowników w powietrzu czuć było przedświąteczną atmosferę przepełnioną radością, miłością i zgodą, które na dobre zagościły w naszych sercach czekających na wyjątkowy moment - DZIEŃ BOŻEGO NARODZENIA!
W Naszym Domu serdecznie przywitaliśmy grupę dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola nr 51 z Brochowa. Maluchy wspaniale wyśpiewały kolędy i pastorałki a niejednemu seniorowi zakręciła się w oku łza wzruszenia. Klienci, porwani świąteczną atmosferą przyłączyli się do kolędowania. Przedszkolaki swoją obecnością wniosły do serc i umysłów Seniorów wielką radość oraz szczery uśmiech i podziw.

 

Dlaczego jest święto …
Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
ks. Jan Twardowski

Wigilia to magiczna chwila… jest to czas kończenia starych spraw wraz z odchodzącym rokiem i zaczynania nowych. Rytuały i świąteczne postanowienia mają w taki dzień wielką moc uzdrawiania, wybaczania i dają możliwość rozpoczynania nowych spraw z czystym sercem.
Klienci i pracownicy Naszego Domu, spotkali się przy wspólnym stole, by świętować ponowne narodziny Dzieciątka Jezus. Nie zabrakło gości - Pani Dyrektor Patrycji Karpicz i ks. Arkadiusza -wikarego z pobliskiej parafii. Wszyscy w świątecznej atmosferze złożyli sobie życzenia a Seniorzy, przy suto zastawionych stołach, kosztowali potraw przygotowanych specjalnie na ten wyjątkowy dzień.

 

Niech magia świąt panująca przy wigilijnym stole przyniesie spokój i radość. Niech każda chwila Bożego Narodzenia napełni wszystkie serca miłością i życzliwością, a Nowy Rok niech przyniesie nowe plany i marzenia. Wszystkiego co najlepsze dla wszystkich od klientów i pracowników Dziennego Domu Pomocy przy ul. Semaforowej 5!

DDPSemaforowa1 1

Fotografia 1 zdobenie pierników podczas kulinoterapii; Źródło: materiały własne

 

DDPSemaforowa1 2

Fotografia 2 Gnomek Semaforek wykonany podczas zajęć z terapii zajęciowej; Źródło: materiały własne

 

DDPSemaforowa1 3

Fotografia 3 dekorowanie choinki; Źródło: materiały własne

 

DDPSemaforowa1 4

Fotografia 4 bombka stworzona podczas zajęć arteterapeutycznych; Źródło: materiały własne

 

DDPSemaforowa1 5

Fotografia 5 kominek wykonany podczas zajęć arteterapeutycznych; Źródło: materiały własne

 

DDPSemaforowa1 6

Fotografia 6 Praca wykonana podczas zajęć arteterapeutycznych; Źródło: mareriały własne

 

DDPSemaforowa1 7

Fotografia 7 Świątecznie udekorowany stół; Źródło: materiały własne

 

DDPSemaforowa1 8

Fotografia 8 rozpoczęcie spotkania wigilijnego; Źródło: materiały własne

 

DDPSemaforowa1 9

Fotografia 9 Świąteczny kącik wypoczynkowy; Źródło: materiały własne

 

Opracowała: Małgorzata Kożuchowska