1.10.2019
Październik w DPP przy ul. Karmelkowej rozpoczęliśmy spotkaniem z panem Jackiem - przewodnikiem wrocławskim, który naszych klientów wirtualnie poprowadził po miejskich zakamarkach, zdradzając ciekawe tajemnice dawnego i dzisiejszego Wrocławia.

ddpkar1

07.10.2019
Ten dzień był dla naszych klientów dniem wspomnień. Po projekcji filmów „10 najpiękniejszych miejsc świata” oraz „10 najpiękniejszych miejsc Polski” każdy opowiadał o najpiękniejszych miejscach z własnych wspomnień.

 

08.10.2019
Strażnik miejski przeprowadził wśród naszych klientów prelekcję pt „Bezpieczny rowerzysta” zwracając uwagę na komunikację na drogach nie tylko rowerzystów, ale także osób pieszych. Dowiedzieliśmy się również o tym, jak wiele zależy od nas samych i jak powinniśmy poruszać się po drogach miejskich i chodnikach abyśmy byli bezpieczni.

09.10.2019
Spotkanie z dietetykiem i prelekcja na temat „Diety antynowotworowej”. Zdobyliśmy wiedzę na temat co powinniśmy jeść i na co powinniśmy zwracać uwagę aby wspomóc nasz organizm w dbaniu o nasze zdrowie zwłaszcza w trakcie choroby nowotworowej.

11.10.2019
W tym dniu odbyło się nie pierwsze już spotkanie z policjantem i prelekcja na temat „Oszustw na szkodę osób starszych”. Ten temat szczególnie często poruszamy w naszym domu, gdyż bezpieczeństwo naszych klientów jest szczególnie ważne dla wszystkich.

 

22.10.2019
Wzięliśmy udział w koncercie zespołu „Hubianie”, podczas którego przedstawione zostały znane i lubiane nam wszystkim takie pieśni jak  „Szła dzieweczka do laseczka”.

23.10.2019
Spotkanie z dietetykiem i prelekcja na temat odżywiania się w osteoporozie. Dowiedzieliśmy się , jakie składniki diety są istotne w zapobieganiu i leczeniu osteoporozy, które produkty są zalecane a które niewskazane, i jak ważnym elementem zapobiegania i leczenia osteoporozy jest dieta bogata w wapń i witaminę D.

 

24.10.2019
W ramach naszej kulinoterapii większość naszego dzisiejszego dnia spędziliśmy w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu. Wszyscy z chęcią brali udział w przygotowaniach, a zwieńczeniem tego były smaczne ciastka-pierożki z jabłkami, które do kawy i herbaty smakowały wyśmienicie.

ddpkar2

ddpkar3 

ddpkar4

29.10.2019

Ponownie odwiedził nas Pan Jacek - wrocławski przewodnik, który poprowadził nas po wrocławskich cmentarzach. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy jego ciekawych opowiadań i nieznanych historii, które kryją się nawet w takich miejscach jakimi są cmentarze Wrocławia.

30.10.2019

Spotkanie za Strażą Miejska Wrocławia dotyczące bezpieczeństwa na cmentarzach, zwłaszcza w okresie „Wszystkich Świętych”.