Wspomnienie    
Mimozami jesień się zaczyna, złotawa, krucha i miła, To ty, to ty jesteś ta dziewczyna, która do mnie na ulicę wychodziła. Od twoich listów pachniało w sieni, gdym wracał zdyszany ze szkoły, a po ulicach w lekkiej jesieni fruwały za mną jasne anioły. 

Julian Tuwim
 

sem1

Fotografia 1 Dekoracja jesienna wykonana podczas zajęć arteterapeutycznych; Źródło: materiały własne


Odpędzając jesienną, zimną aurę –zaprosiliśmy „PANIE NIESPODZIANKI” na wspólne muzykowanie.


Jesień to piękna pora roku. W ten cudowny czas liście szybują na wietrze, migocząc jesiennymi barwami, a on delikatnie rozwiewa chmury na niebie, równocześnie kołysząc drzewami. Podczas gdy wiatr, w kolejnych sekwencjach  jesiennego tańca z drzewami, porywa różnokolorowe liście w piruety, my staramy się by Nasz ogród wyglądał godnie i dostojnie. 


Klienci Dziennego Domu Pomocy chętnie i z ogromnym zaangażowaniem wzięli udział w konkursie plastycznym, organizowanym przez Fundację ”OPIEKA I TROSKA”.

sem2

Fotografia 2 Plakat konkursowy; Źródło: Fundacja Opieka i Troska

Codziennie pracowali nad swoimi dziełami dopieszczając w nich każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. W konkursie wzięło udział ponad 40 prac seniorów z całego miasta. Wszyscy uczestnicy i uczestniczki dostali nagrody rzeczowe, a najlepsze prace wyróżniło Jury z Akademii Sztuk Pięknych. Spędziliśmy ten czas miło, przy pysznych przystawkach przygotowanych przez „Starą Piekarnię”. Wystawę wszystkich konkursowych dzieł mogliśmy podziwiać w „Starej Piekarni”, gdzie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i wyręczanie nagród.Możemy pochwalić się  wyróżnieniem oraz I miejscem w kategorii rękodzieło. Poniżej możecie Państwo zobaczyć konkursowe prace, które powstały w pracowni plastycznej Naszego Domu. 

sem3

Fotografia 3 "CISZA", autor: Pani Emilia - I miejsce; Źródło: materiały własne  

sem4

Fotografia 4 "JEZUS MIŁOSIERNY", autor: Pani Eleonora; Źródło" materiały własne             

sem5

Fotografia 5 Autorka podczas pracy nad konkursowym dziełem; Źródło: materiały własne

sem6

Fotografia 6 "DARY LASU", autor: Pani Halina; Źródło: materiały własne

sem7

Fotografia 7"SZKATUŁKA NADZIEI", autor: Pan Franciszek; Źródło: materiały własne

sem8

Fotografia 8 Pan Franciszek ze swoim konkursowym dziełem;
Źródło: materiały własne

sem9

Fotografia 9  Pani Bożena pracująca nad swoim rękodziełem – praca została wyróżniona w konkursie;
Źródło: materiały własne

Do klientów naszego Domu przyjechała przedstawicielka fundacji „Opieka i Troska”- Pani Marzena, by osobiście wręczyć nagrody dla tych którzy wzięli udział w Przeglądzie Sztuki Seniorów ale nie mogli osobiście pojawić się na wyręczeniu nagród. 

sem10

Fotografia 10 Wyręczenie nagród konkursowych w DDP;
Źródło: materiały własne


 
Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom!
 
Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Święta Niepodległości, pochłonęło nas wytwarzanie przeróżnych dekoracji, aby jak najlepiej i jak najpiękniej ozdobić zarówno Nasz Dom jak i stroje galowe. Z tej też okazji mieliśmy przyjemność gościć u siebie Klientów Dziennego Domu Pomocy przy ul. Komuny Paryskiej 11. Wspólnie tworzyliśmy przepiękne KOTYLIONY na okoliczność obchodów Dnia Niepodległości, a naszej pracy towarzyszyło śpiewanie pieśni niepodległościowe. Kolejny raz okazało się, jaka piękna jest Moc wspólnego tworzenia…motywowania…inspirowania… przebywania razem…  Dziękujemy za wizytę i ogrom ciepła jakie nam Państwo okazali i zapraszamy ponownie. 
 

sem11

Fotografia 11 Kotyliony powstałe podczas zajęć

sem12

Fotografia 12 Zajęcia arteterapeutyczne; arteterapeutycznych   Źródło: materiały własne