Cykl koncertów Chóru Miejskiego Centrum Usług Socjalnych wraz z zespołem muzycznym

red1

16 września 2019r. chór Miejskiego Centrum Usług Socjalnych wraz z zespołem muzycznym wziął udział w IX Amatorskim Przeglądzie Chórów Senioralnych. Wielką radością i zaskoczeniem był dla Nas wynik eliminacji, w którym zajęliśmy III miejsce.      W rezultacie mieliśmy ogromną przyjemność zaśpiewać na gali finałowej 3 października  2019 roku w Kościele św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława we Wrocławiu.            W koncercie finałowym przedstawiliśmy nasze najlepsze wykonania przed wspaniałą publicznością, która przyjęła nas bardzo ciepło i z wielkim entuzjazmem. Dużą radość sprawiło nam dotarcie do szerokiego grona słuchaczy, którzy gotowi byli wyruszyć wraz  z nami w bogaty i pełen wzruszeń świat muzyki gospel. Kolejna edycja Wrocławskiego Amatorskiego Przeglądu Chórów Senioralnych była dla Nas okazją, by zapoznać się         z twórczością innych chórów, którzy podobnie jak my, z pasją i oddaniem występują na scenach. Umożliwiła nam także wymianę artystycznych doświadczeń i integrację z innymi śpiewakami.

W kolejnych dniach mieliśmy niezwykłą przyjemność zaśpiewać przygotowany przez nas koncert muzyki gospel „Happy day” w innych Domach MCUS. 11 października 2019 roku zaśpiewaliśmy w DPS przy ul. Rędzińskiej, 23 października 2019 roku w DPS Przy ul. Kaletniczej, 31 października 2019 roku w DPS przy ul. Mącznej. Każdy z koncertów był dla Nas wyjątkowym doświadczeniem pełnym radości płynącej z możliwości wspólnego śpiewu i dzielenia się z innymi wykonywaną twórczością, muzyką pełną emocji, wielu wzruszeń, chwil szczęścia i radości. Poprzez liczne koncerty chcemy dawać szansę na wzajemne spotkanie – muzyki z ludźmi i ludzi z muzyką.

Wyjazd do kina

04 października wybraliśmy się z mieszkańcami do kina na film pt.” Ad Astra”. Jest to obraz opowiadający wzruszającą historię człowieka, na którego życiu cieniem kładzie się postać ojca – legendarnego astronauty. Doborowa obsada aktorska, m.in. Brad Pitt          i Donald Sutherland sprawiła, że nasi podopieczni byli pod dużym wrażeniem obejrzanego filmu.

 

Dni Seniora Wrocław 2019 – Turniej w Boule Soft

09 października – wyjechaliśmy z mieszkańcami do DPS Kaletnicza na I senioralny turniej gry w boule  soft, zorganizowany w ramach wrocławskich Dni Seniora.

W rozgrywkach wzięły udział cztery Domy Pomocy Społecznej wchodzące w skład MCUS. Jak zwykle gra w boule spotkała się z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem uczestników. W wyniku rozgrywek I miejsce zajęła drużyna z DPS Rędzińska, II miejsce z drużyna z DPS Karmelkowa, III miejsce drużyna z DPS Kaletnicza.

I, II, III miejsce zostało nagrodzone medalami i nagrodami rzeczowymi, wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy.

red2

 Gra w kręgle

17 października nasi mieszkańcy wybrali się na cykliczne zajęcia gry w kręgle do Sky Tower. Dzięki systematycznej grze, najlepsi z uczestników prezentują wysoki poziom, co przynosi im wiele satysfakcji i radości.

Wycieczka szlakiem zabytków Wrocławia

21 października zostaliśmy zaproszeni przez Stowarzyszenie Kolory Nadziei na wycieczkę z przewodnikiem po Ostrowie Tumskim, mieszkańcy mieli okazję zwiedzić Katedrę oraz inne Kościoły. Po spacerze wstąpiliśmy do kawiarni, prowadzonej przez siostry Elżbietanki, na pyszną kawę z ciastkiem pieczonym również przez siostry.

 

 red3   red4 

 

Wyprawa do lasu

25 października – wybraliśmy się z naszymi mieszkańcami na wymarzony spacer do lasu, przy pięknej pogodzie, prawie letniej, idąc drogą leśną, podziwiając piękno polskiej jesieni udało nam się nazbierać nawet niemało grzybów. Zmęczeni, ale szczęśliwi mieszkańcy wrócili na obiad, który smakował jak nigdy.

red5