03.10.To Piękny Dzień wyjazd z chórem MCUS na finałowy koncert Przeglądu Chórów Senioralnych do Kościoła im. Stanisława i Doroty w ramach Wrocławskich Dni Seniora. Regularne, cotygodniowe próby zespołu chóralnego mieszkańców i pracowników MCUS zaowocowały trzecim miejscem wśród występujących dwudziestu chórów. W nagrodę zostaliśmy zaproszeni na  wspólny koncert laureatów w malowniczej scenerii kościoła. Widownia składająca się w większości z uczestniczących w przeglądzie seniorów  była zachwycona naszym koncertem i doborem repertuaru.

09.10.Turniej w Bulle soft- Triplety w DPS Kaletnicza. Jeszcze raz w tym roku spotkaliśmy się aby pograć wspólnie z innymi domami w bulle. Tym razem mieszkańcy Karmelkowej zajęli drugie miejsce w Turnieju przegrywając z gospodarzami.

11, 23, 31.10. To Piękny Dzień - wyjazdy z koncertami pieśni Gospel mieszkańców i pracowników MCUS do DPS Rędzińska, DPS Kaletnicza, DPS Mączna. Półroczne cotygodniowe próby chóru i zespołu muzycznego MCUS, przygotowane i prowadzone przez terapeutów Panią Izę i pana Tomka zaowocowały pięknym programem, który można było teraz pokazać mieszkańcom innych Domów. Widownie w tych domach były zauroczone bogactwem i jakością muzyczną wykonywanych pieśni i długo oklaskiwały wykonawców prosząc o kolejne bisy.

12.10. Koncert Kwartetu ADWENT z Warszawy. Mieszkańcy Karmelkowej mieli niezwykłą okazję posłuchać męskiego śpiewu nawiązującego do tradycji kwartetów wokalnych przedwojennej Warszawy. Ponad godzinny sobotni koncert pieśni, rozpisany na cztery męskie głosy i instrument  klawiszowy sprawił mieszkańcom naszego Domu dużą radość.

18.10.  Wyjazd na XXV Integracyjny Ogólnopolski Turniej Szachowy  o puchar MCUS w DPS Mączna  . Regularne,  cotygodniowe gry i  przygotowania mieszkańców dały sposobność do uczestniczenia w turniejach organizowanym przez MCUS i Stowarzyszenie „Kolory Nadziei”  . Mieszkańcy mogli skonfrontować swoje umiejętności z uczestnikami innych wrocławskich i dolnośląskich domów pomocy. 

22.10. Jesienny  koncert chóru senioralnego HUBIANIE  Klubu seniora na Hubach. Mieliśmy okazje tez gościć finalistów przeglądu chórów senioralnych z programem pieśni niepodległościowych i ludowych. Jak zwykle nasi mieszkańcy dołączali swoimi glosami do znanych im piosenek  gorąco klaskając  po każdym z wykonanych utworów.

24.10.  DOGOTERAPIA kolejne cykliczne zajęcia z dwójką sympatycznych piesków i pań treserek pozwalające mieszkańcom na żywy i bezpośredni kontakt z domowymi stworzeniami. Mieszkańcy bardzo chętnie karmili je smaczkami, głaskali słuchali z ciekawością opowieści Pań o zwyczajach ich sympatycznych czworonogów.

24.10. Integracyjny Turniej szachowy o puchar Prezesa Fundacji  Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra. Po raz kolejny mieszkańcy MCUS mogli porównać swoje umiejętności z profesjonalnie grającymi  niepełnosprawnymi klubowiczami oraz z dziećmi z integracyjnych szkół podstawowych dla niepełnosprawnych. W turnieju też uczestniczyły zespoły rodzinne dwóch matek ze swoimi pociechami. Była to niezwykła okazja móc zagrać z tak małymi miłośnikami tej gry.

25.10. Jesienny  Koncert senioralny Chóru ROMANTICA z Klubu Seniora na Nowym Dworze. Chór zaśpiewał mieszankę pieśni patriotycznych i znanych przebojów z akompaniamentem pianina prowadzącego zespół Pana Wojtka. Mieszkańcy do wielu znanych im piosenek radośnie dołączali swoimi głosami. Jak zwykle pożegnali chór gorącymi oklaskami i głośnym aplauzem.

30.10. Papieski Dzień wspomnienie o Janie Pawle II występ słowno- muzyczny dzieci z Szkoły Podstawowej nr 15 . Po rozpoczęciu nowego roku szkolnego i zmianach programowych we szkołach  młodzież ostatnich klas przygotowała pogadankę prezentującą wybrane materiały archiwalne. Dzieci malowniczo opisywały okres kiedy nauczał i wędrował ze studentami oraz kiedy odbywał pielgrzymki po kraju. Dzieci zaśpiewały też wspólnie z mieszkańcami „Barkę” i inne ulubione pieśni Karola Wojtyły.