DZIENNE DOMY POMOCY PRZY UL. TADEUSZA KOŚCIUSZKI,
UL. KOMUNY PARYSKIEJ, UL. SKWIERZYŃSKIEJ, UL. STANISŁAWA ŻEROMSKIEGO.

 

„W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzeczy: miłość, naukę i spełnienie marzeń.
Śp. Jan Paweł II

Z okazji Tłustego Czwartku wspólnie wyczarowaliśmy tradycyjne faworki. Smażenie, skręcanie i posypywanie cukrem pudrem sprawiło, że nasza kuchnia zamieniła się w prawdziwą cukiernię,  pełną śmiechu i pysznych aromatów.

Faworki na Tłusty Czwartek  Pączki na Tłusty Czwartek

Zdjęcia 1-2. Faworki i pączki na Tłusty Czwartek. Źródło: MCUS.

 

Przed Środą Popielcową odwiedzili nas uczniowie z Technikum nr XIII, przynosząc ze sobą powiew świeżości i energii. Razem świętowaliśmy Ostatki, prowadząc warsztaty – od gier planszowych po quizy i zabawy. To były chwile pełne radości i międzypokoleniowej wymiany doświadczeń. Dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy ponownie.

13 lutego Dzienny Dom Pomocy przy ul. Karmelkowej zorganizował zabawę walentynkowo – ostatkową. Zostaliśmy zaproszeni, za co bardzo dziękujemy. Było to wyjątkowe spotkanie. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy i świetnie się bawiliśmy. Taka impreza to senioralna integracja społeczna. Poznaliśmy się bliżej i wspólnie spędziliśmy miło czas. W ramach wdzięczności przekazaliśmy seniorom z Karmelkowej papierowe, czerwone serduszka ze słodką niespodzianką, które zrobiliśmy specjalnie dla nich.

 Czerwone serduszka z cukierkiem i napisem „Fajnie, że jesteś

Zdjęcie 3. Serduszka z cukierkiem i napisem „Fajnie, że jesteś”. Źródło: MCUS.

 

Podczas zajęć arteterapeutycznych nasi Klienci pod okiem terapeuty wykonali wiosenne kwiaty z papieru. Warsztaty te były nie tylko sposobem na wyrażenie uczuć, ale także okazją do ciekawych artystycznych doznań. Klienci byli zadowoleni, że na chwilę mogli się przenieść w kolorowy świat kwiatów. Czekamy, aż wiosna na dobre rozgości się u nas i wszystko wokół się zazieleni.

Wiosenna kompozycja z papierowych kwiatów

Zdjęcie 4. Wiosenna kompozycja z papierowych kwiatów. Źródło: MCUS.

Walentynki spędziliśmy twórczo wyrażając miłość barwami i kształtami, tworząc kolorowanki, wyklejanki i kartki okolicznościowe, które były symbolem naszych serdecznych więzi.

 Tablica z serduszkami i parą zakochanych    kartki walentynkowe

podpisane przez Klientów serce z brystolu wykonane metodą qulingu

Zdjęcia 5-7. Tablica z serduszkami i parą zakochanych, kartki walentynkowe oraz podpisane przez Klientów serce z brystolu wykonane metodą qulingu. Źródło: MCUS.

Ludoterapia to nie tylko forma rozrywki, która sprawia radość i wyzwala pozytywne emocje. Gry to przede wszystkim uaktywnienie Klientów poprzez wykonywanie przez nich określonych czynności, stymulowanie ich inteligencji, pamięci i logiki, w atmosferze zdrowej rywalizacji. Spotkania z ludoterapią przypominają nam, że dobra zabawa nie zna wieku i jest okazją do śmiechu i nauki.

Filmoterapia otworzyła przed nami drzwi do świata wielkich historii. Każdy seans filmowy był  rozrywką oraz inspiracją do rozmów i wspomnień.

Nasi klienci uczestniczyli w warsztatach z  muzykoterapii, organizowanych przez Fundację "Możliwości bez granic". To niesamowite, jak dźwięki i melodie mogą korzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Muzykoterapia ma wiele korzyści dla zdrowia psychicznego i emocjonalnego. Nasi podopieczni biorą czynny udział w tych zajęciach, a ich nogi same rwą się do tańca.

Granie na metalowym bębenku

Zdjęcie 8. Granie na metalowym bębenku. Źródło: MCUS.

Wybraliśmy się na autorskie spotkanie z wrocławskim satyrykiem Panem Jerzym Skoczylasem, które odbyło się w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Skoczylasa w Leśnicy. Na początku gospodarze wystawili skecz pt. „Hrabina”, który rozbawił całą publiczność. Troje aktorów - hrabina, hrabia i pokojówka Katarzyna - świetnie odegrali swoje role, a sceneria przeniosła nas w odlegle czasy arystokracji. Następnie Pan Jerzy Skoczylas zaprezentował kilka swoich satyr, który wywołały uśmiech na naszych twarzach. Potem gość chętnie odpowiadał na pytania, a na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Pan Jerzy podarował seniorom kilka swoich książek pt. „Kraina cudów”, opatrzonych dedykacją. Spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci. Dziękujemy za zaproszenie.

Okładka książki autorstwa Pana Jerzego Skoczylasa

Zdjęcie 9. Okładka książki autorstwa Pana Jerzego Skoczylasa. Źródło: MCUS.

Zajęcia kulinoterapii cieszą się niemałą popularnością wśród naszych podopiecznych. Głównym celem warsztatów jest aktywizowanie Klientów poprzez wykonywanie codziennych czynności. Radość sprawiła im degustacja wspólnie przyrządzonej sałatki jarzynowej.

Wspólnie przyrządzona sałatka jarzynowa

Zdjęcie 10. Wspólnie przyrządzona sałatka jarzynowa. Źródło: MCUS.

Luty był miesiącem pełnym dobrych emocji, nowych doświadczeń i ciepłych wspomnień. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tych wyjątkowych chwil.