GRUDZIEŃ 2023 W DZIENNYM DOMU POMOCY NR 1

PRZY UL. SEMAFOROWEJ 5

  1. Dekoracja DDP

   

Grudzień to czas powolnych przygotowań i strojenia naszych domów do świąt Bożego Narodzenia.

Także w naszym Ratuszu przygotowania świąteczne ruszyły pełną parą, ozdabialiśmy i upiększaliśmy nasz dom akcentami mikołajkowymi
i świątecznymi.

     DDPSemaforowa001 DDPSemaforowa002

                  Zdjęcie 1/2 Przedstawia seniorów podczas prac dekorowania DDP 1 ozdobami świątecznymi. Źródło własne.

  1. Mikołaj – wizyta dzieci ze szkoły Podstawowej

Siłą rozpędu przygotowań do Bożego Narodzenia po drodze zahaczyliśmy
o pierwsze święto - Mikołajki. Z tej okazji gościliśmy u nas dzieci wraz
z pedagogami ze Szkoły Podstawowej nr 80. Z tej okazji seniorzy wraz
z personelem przygotowali przedstawienie z Mikołajem w roli głównej, co sprawiło nam ogrom zabawy. Dobrze bawiły się również urocze dzieciaki podczas premiery przedstawienia przy spotkaniu mikołajkowym.

  1. Młodzież Z COMMUNITO CUCIS

Gościliśmy u nas także wspaniałą młodzież z Brochowskiej Grupy Młodzieżowej Communio Crucis, która przybyła do naszych seniorów ze świąteczną akcją charytatywna, którą był „Turniej o Puchar Św. Mikołaja”. Spotkanie obfitowało w konkursy sprawnościowe, a także kolędy i pastorałki przy akompaniamencie gitary. W Turnieju przewidziane były dla wszystkich nagrody – słodkie pierniczki a także tytułowy Puchar Świętego Mikołaja dla zwycięskiej drużyny, jednak najważniejsza była dobra zabawa, mnóstwo śmiechu oraz integracja międzypokoleniowa, która zaskoczyła nas wszystkich, bo okazało się, ze porozumiewamy się razem znakomicie, bez względu na wiek!

   DDPSemaforowa004

            Zdjęcie 3 Przedstawia moment gry na gitarze Źródło własne.

  1. Tworzenie pracy konkursowej ”Świąteczny Skrzat”.

W Naszym Domu nie mogło zabraknąć także pracy artystycznej. Seniorzy
z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali wspaniałą figurkę przedstawiającą świątecznego i tajemniczego skrzata, który został wykonany z różnych materiałów, także recyklingowych.

Ich praca nie tylko zrobiła furorę swoim artystycznym duchem i kunsztem wykonania wśród domowników brochowskiego Ratusza, ale także zajęła pierwsze miejsce w konkursie na świąteczną ozdobę, organizowanym przez MCUS. Jesteśmy bardzo dumni z wygranej, a nasz Skrzat wrócił na Semaforową i jest naszą wizytówką.

          DDPSemaforowa005DDPSemaforowa006 DDPSemaforowa007

     Zdjęcie 5/6/7 Przedstawia seniorkę podczas pracy na zajęciach terapii zajęciowej oraz efekt prac – skrzata  . Źródło własne.

5.Powstaje Kominek

Równolegle powstawała inna artystyczna praca, która  ozdobiła hol. Stworzyliśmy monumentalny kominek, który do złudzenia przypomina kominki prosto z monarszych domów arystokratycznych. Zapraszamy każdego zmarzlucha do ogrzania się w cieple domowego ogniska.

    DDPSemaforowa008 DDPSemaforowa009 

                   Zdjęcie 8/9 Przedstawia seniorów podczas prac powstawania kominka oraz efekt końcowy. Źródło własne.

 

  1. Imieniny , urodziny

W grudniu świętowaliśmy imieniny oraz urodziny naszych ukochanych seniorów, a wiąże się to zawsze z pysznym poczęstunkiem – ciastem, herbatą czy kawą. Gorące uściski i moc całusów dla wszystkich grudniowych solenizantów ślą Semaforki.

DDPSemaforowa010

Zdjęcie 11 Przedstawia tort urodzinowy. Źródło własne

  1. Warsztaty Pt. „Świąteczna ozdoba” z Fundacją „Odkrywamy nieznane”.

W grudniu odbyły się także warsztaty pt. „Świąteczna Ozdoba” zorganizowany we współpracy z Fundacją „Odkrywamy nieznane”. Przemiła poprowadzono nas przez świat stroików i ozdób świątecznych, spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, klienci już nie mogą doczekać się kolejnego spotkania z Fundacją.

DDPSemaforowa011a

Zdjęcie 12 Przedstawia seniorów podczas prac tworzenia ozdób świątecznych. Źródło własne.

  1. Spotkanie wigilijne i szczodry Gwiazdor

    

Wigilia w naszym Ratuszu, jak co roku celebrowana była w rodzinnej atmosferze i z poszanowaniem dla tradycji. Odbyło się z tej okazji świąteczne przedstawienie z Mikołajem w roli głównej oraz jego Reniferami i Elfami.  Nasi seniorzy oglądali świąteczne przedstawienie z uśmiecham na buziach, było widać emanująca z nich dziecięca radość. Tym bardziej, że podczas niego Mikołaj rozdawał domownikom prezenty od Fundacji „Święty Mikołaj dla Seniora”.

Po przedstawieniu wszyscy usiedliśmy do wigilijnej wieczerzy w świątecznej i rodzinnej atmosferze. Z życzeniami świątecznymi odwiedził nas zastępca dyrektora MCUS -  pani Milena Blabuś.

Świąteczny nastrój i atmosferę dodatkowo przedłużyło wspólne kolędowanie seniorów z zaproszoną młodzieżą z Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu.

   DDPSemaforowa012 DDPSemaforowa013

       Zdjęcie 13/14 Przedstawia seniorów podczas otrzymywania prezentów świątecznych. Źródło własne.

  1. Sylwester 2023/2024

Na koniec roku w Naszym Domu odbywa się sylwestrowa potańcówka, która zwieńczyła rok 2023. Życzymy wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku. Pragniemy, by był to czas na dobre zmiany i nieustające sukcesy, budujące wspólną przyszłość. Jednocześnie dziękujemy i doceniamy za dotychczasową współpracę, zaangażowanie i serce, którym dzielicie się Państwo z nami na co dzień.