Zimowe spacery

Chyba każdy z nas w dzieciństwie, podczas szarej jesieni, nie mógł się doczekać pierwszego śniegu, który był magią i sygnałem do zabawy. Niestety w ostatnich latach zima nas nie rozpieszczała. Aż tu niespodziewanie, pewnego poranka za oknem zrobiło się biało, a przez to i bardziej radośnie. Korzystając z pięknej zimowej aury wybraliśmy się z mieszkańcami do ogrodu, cieszyliśmy oczy pięknymi widokami i lepiliśmy bałwany.

DPSRedzinska01 DPSRedzinska02

Zdjęcia 1,2 : źródło własne.

 

Dni Babci i Dziadka

Jak co roku 21 oraz 22  stycznia  uhonorowaliśmy wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków z okazji ich święta. Uroczyste spotkania przy kawie, dobrym cieście i muzyce odbywały się przez dwa kolejne dni, w mniejszych niż zwykle grupach. Spotkania wypełnione były opowieściami o wnukach i roli dziadków w ich wychowaniu. Bezpośredni kontakt z wnukami musiały w tym roku zastąpić połączenia przez komunikatory internetowe i telefony.

 DPSRedzinska03

Zdjęcie 3 : źródło własne.

 

Urodziny

Razem z mieszkańcami świętujemy ich urodziny i imieniny. 29 stycznia mieliśmy wielką przyjemność  uczestniczyć w przyjęciu urodzinowym Pana Jana. Był tort, moc pięknych życzeń i prezentów, a przede wszystkim wspólnie spędzony czas, który w dzisiejszych czasach jest czymś najcenniejszym, co można ofiarować drugiemu człowiekowi.

 DPSRedzinska04

zdjęcie 4: źródło własne.

 

Zajęcia terapeutyczne

W małych grupach, systematycznie odbywają się zajęcia terapeutyczne z arteterapii  i  muzykoterapii. Wznowiono również spotkania grupy modlitewnej.

DPSRedzinska05 DPSRedzinska06

Zdjęcie 5,6 - prace mieszkańców: źródło własne.

 

DPSRedzinska07

Zdjęcie 7, zajęcia muzykoterapii : źródło własne.