Miesiąc styczeń rozpoczął się zwiększoną ilością zachorowania wśród mieszkańców. W związku z tym zostały wprowadzone dodatkowe ograniczenia w środki ostrożności mające na celu zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa.

Mieszkańcy zostali zobowiązani do ograniczenia poruszania się po dps lub pozostawienia  w swoich pokojach w przypadku kwarantanny lub izolacji.

Z tego powodu zawieszono wszelkie zajęcia, nawet w małych grupach (do 5 osób), oraz ograniczone do minimum indywidualne kontakty mieszkańców i personelu. W tym okresie nasze kontakty z mieszkańcami sprowadzały się do rozmów indywidualnych na wyraźne życzenie mieszkańca, interwencji w przypadkach sytuacji trudnych i konfliktowych.

Pomagaliśmy także w spędzaniu czasu wolnego poprzez dostarczanie krzyżówek, wykreślanek, kolorowanie obrazków, szydełkowanie, dostarczanie  prasy codziennej, wypożyczanie książek... Staraliśmy się także o dostarczenie słodyczy, napojów (kawa, herbata, woda z sokiem, cukier…) z zachowaniem obopólnych, koniecznych rygorów sanitarnych.

 

DPSKaletnicza01   DPSKaletnicza02

DPSKaletnicza03        DPSKaletnicza04