Nowy Rok 2021 przywitał nas prawdziwie mroźną zimą i przedłużoną przerwą od wspólnych zajęć.  Wraz z zimnymi temperaturami przyszły nowe pomysły na wsparcie naszych seniorów, aby mimo dzielącej nas odległości przekazać im odrobinę ciepła i nadziei na lepsze. Cały zespół Dziennego Domu Pomocy „Skoczylasek” zaangażował się w dodanie otuchy naszym klientom i przekazanie ważnego komunikatu „Myślimy o Was, czekamy, jesteście dla nas ważni”.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Bóg nie mógł być wszędzie dlatego stworzył Babcię i Dziadka”

Święto Babci i Dziadka było doskonałą okazją by pokazać naszym seniorom  jak bardzo nam na nich zależy i nawet tak długa rozłąka i niemożność spotkań tego nie zmieni. Mimo , że nie możemy wspólnie świętować  w Dziennym Domu Pomocy przy Skoczylasa nasza  cała kadra przygotowała miłą niespodziankę. Ruszyliśmy, więc z życzeniami i słodkościami własnej produkcji z nadzieją ,że mały gest wywoła uśmiech i radość w tym trudnym dla nas czasie.

 

DZIEŃ MOTYWACJI

 Zachęcając naszych klientów do działania i angażowania się w różne formy domowej aktywności raz w tygodniu rozsyłamy upominki oraz kartki z odrobiną optymizmu,  dobrych myśli i garścią nadziei na lepsze jutro …Dzięki takim akcjom nasi klienci czują się ważni i potrzebni. Wprawia ich to w serdeczny nastrój - miło jest słyszeć -”Jak dobrze, że jesteście

„Rok 2020 był pierwszym rokiem trzeciej dekady, trzeciego tysiąclecia. Był rokiem pełnym nadziei dla Was i dla nas . To był rok kiedy drogi  Wasze i nasze spotkały się. Miejscem tych spotkań był DDP przy Skoczylasa we Wrocławiu, Leśnicy. Był to rok (2020) kiedy wykluwała się Wasza i nasza współpraca i wzajemne zaufanie.

To wykluwanie się nabrało tempa i koloru podczas letnich miesięcy.

A potem przyszła jesienna szaruga i czasowe zamrożenie. Musimy wspólnie czuwać i współpracować aby rok 2021 nie był powtórzeniem roku 2020.

Zbierajmy szyki i siły na ponowne Spotkanie.

My jesteśmy gotowi! A WY ?

Czekamy niecierpliwie na Waszą odpowiedź…!”

 

Dodatkowo każdego dnia dostarczaliśmy ciepłe posiłki z dawką dobrego  humoru .Regularnie dzwoniliśmy do naszych klientów starając się umilić im czas lub pomóc w rozwiązaniu drobnego problemu- wspierając w bieżących kłopotach i zmartwieniach.

Raz w tygodniu seniorzy otrzymywali również Karty Pracy mające na celu trening funkcji poznawczych oraz krótkie liściki z serdecznymi pozdrowieniami i zachętą do ich uzupełniania.

 

DDPSkoczylasa01   DDPSkoczylasa02

DDPSkoczylasa03