MARZEC 2025 W DZIENNYM DOMU POMOCY
NR 1 PRZY UL. SEMAFOROWEJ 5
07.03.2025 – Tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć wyjątkowego muzyka, Kamila Drelichowskiego, który oczarował nas swoim recitalem z okazji Dnia Kobiet. Artysta swoją obecnością oraz talentem wprowadził nas w świat melodii, przypominając o pięknie kobiecej duszy. Jego wykonanie piosenek o kobietach, doskonale znanych naszym seniorom, było jak muzyczna podróż przez dekady pełne wspomnień i wzruszeń. Klienci, pełni wdzięczności za niezapomniane chwile, postanowili uhonorować zespół KAMEESH EVENT
w szczególny sposób. W podziękowaniu za ich inicjatywę oraz wyjątkową oprawę muzyczną tego wspaniałego święta, obdarowali ich symbolicznymi statuetkami „Grammy” dla najlepszego artysty oraz dźwiękowca. Ten gest był wyrazem uznania i serdecznej wdzięczności za magię, którą stwarzają w naszej placówce podczas każdego występu.
Zdjęcie nr 1 przedstawia Klientów podczas recitalu.
W marcu odbył się kolejny fascynujący wykład, prowadzony przez Pana Zbigniewa Kuriatę
z Towarzystwa Miłośników Brochowa. Tematem prelekcji były „Miejsca pielgrzymkowe na Śląsku: Bardo, Wambierzyce”. Uczestnicy z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali historii Barda, zwanego „miastem cudów”. To niezwykłe miejsce kryje w sobie sanktuarium maryjne, w którym znajduje się niewielka, drewniana figurka Matki Boskiej Strażniczki Wiary. Figurka ta, uważana za najstarszą drewnianą rzeźbę w Polsce, jest nie tylko duchowym, ale także historycznym skarbem tego regionu. Prelekcja przybliżyła także Wambierzyce, zwane śląskim Jeruzalem, które zachwycają swoimi bogatymi tradycjami pielgrzymkowymi. Uczestnicy poznali piękno wambierzyckiej bazyliki, prawdziwego arcydzieła baroku, do której prowadzą monumentalne schody, nadające miejscu majestatyczny charakter. Jak zawsze, wykład wzbudził wielkie zainteresowanie i podziw uczestników. Seniorzy z uwagą słuchali opowieści prelegenta, a wyświetlane slajdy wspaniale uzupełniały prezentowane treści, przenosząc widzów w atmosferę tych niezwykłych miejsc.
Zdjęcie nr 2 przedstawia Klientów podczas wykładu.
Podczas warsztatów z terapii zajęciowej, wspólnie z seniorami tworzyliśmy ozdobę wielkanocną – baranka, a właściwie jagniątka, o naturalnych wymiarach. Projekt został zrealizowany z myślą o konkursie na ozdobę wielkanocną, co jeszcze bardziej zmotywowało uczestników do zaangażowania i twórczego działania. Wnętrze baranka powstało z materiałów recyklingowych, np. styropianu i patyków znalezionych w ogrodzie. Największe wrażenie robi jednak wierzchnia warstwa jagniątka. Ozdoba została pokryta miękką wełną czesankową, która nadawała mu przyjemną, puszystą fakturę. Proces filcowania na sucho, którego użyliśmy do stworzenia „skóry” baranka, wzbudził ogromne zainteresowanie i zaangażowanie uczestników. Każdy miał okazję spróbować swoich sił w tej technice, tworząc unikatowe detale i warstwy, które nadały jej ostateczny, zachwycający wygląd. Wspólne tworzenie nie tylko dostarczyło uczestnikom wiele satysfakcji i radości, ale i było źródłem ogromnej dumy dla wszystkich, którzy włożyli swoje serce w powstawanie dekoracji.
Miesiąc marzec był czasem szczególnie radosnym, pełnym okazji do świętowania. W tym czasie odbyło się wiele uroczystości urodzinowych. Swoje święto obchodzili między innymi dwaj Panowie Józefowie, Pani Zosia, Pani Teresa oraz Pani Ania. Każdy z Jubilatów został obdarzony szczerymi życzeniami zdrowia, uśmiechu, szczęścia i radości. Rozbrzmiewały słowa toastów i salwy śmiechu, a każdy moment wypełniony był ciepłem oraz dobrą energią.