SIERPIEŃ 2023 W DZIENNYM DOMU POMOCY NR 1

PRZY UL. SEMAFOROWEJ 5

Sierpień dla Naszego domu i Naszych Seniorów był obfitujący w podarunki. W prezencie od Prezydenta Wrocławia, Pana Jacka Sutryka dostaliśmy upragnioną i długo wyczekiwaną, bezpieczną dla seniorów, bieżnię do rehabilitacji chodu. Sprzęt okazał się hitem miesiąca i każdy senior może korzystać z jego dobrodziejstw i możliwości. Wdzięczni klienci na zajęciach terapii zajęciowej  przygotowali piękne podziękowanie dla pana Prezydenta.

DDPSemaforowa001

Fotografia 1 Podziękowanie dla Prezydenta Wrocławia za podarowanie DDP bieżni; Źródło własne

DDPSemaforowa002x

Fotografia 2 Senior podczas ćwiczeń na bieżni; Źródło własne

Sierpień był bardzo pracowitym miesiącem pod względem przygotowań do naszej, już czwartej, rocznicy powstania domu. W tym czasie seniorzy tworzyli piękne artystyczne dekoracje, które ozdobią naszą placówkę podczas uroczystych obchodów. Poza zajęciami plastycznymi, codziennie odbywały się także teatralne. Impreza, jak co roku, będzie tematyczna, tym razem wraz z zaproszonymi gośćmi wybierzemy się na turnus do uzdrowiska Brochocinek.

DDPSemaforowa003

Fotografia 3 przedstawia zaproszenie na uroczystość czwartej rocznicy powstania Dziennego Domu Pomocy, Źródło własne

                    

Jak na sierpień przystało, był on miesiącem bardzo gorącym i upalnym, to jednak nie przeszkodziło nam w kolejnych przygotowaniach do obchodów Święta Seniorów i rozpoczynającego je marszu kapeluszy. Z tej okazji w naszym domu odbywały się zajęcia kapelusznictwa czyli prace związane z powstawaniem cudownych i nietuzinkowych kapeluszy, które w wrześniu dumnie założymy na głowy i wraz z innymi seniorami przespacerujemy się wokół Ratusza.

 DDPSemaforowa004

Fotografia 4 klientka w zrobionym przez siebie kapeluszu; Żródło własne

  DDPSemaforowa005

Fotografia 5 damski kapelusz z piórami, który powstał na zajęciach terapii zajęciowej; Źródło własne

  DDPSemaforowa006

Fotografia 6 meski kapelusz z piórami, który powstał na zajęciach terapii zajęciowej; Źródło własne

Poza tymi wszystkimi przygotowaniami do świąt i imprez, nie mogło zabraknąć zajęć codziennych jak: praca nad kondycją fizyczną pod czujnym okiem fizjoterapeuty, doskonalenie warsztatu wokalnego z naszą uzdolnioną opiekunką Anią i co środowej potańcówki przy winylach, której gospodarzem jest nasz niezastąpiony meloman – pan Boguś oraz zajęć aktywizujących naszą pamięć, koncentrację czy spostrzegawczość. A to wszystko po to, by jak najdłużej cieszyć się dobrą formą, która bezpośrednio wpływa na jakość życia.

Jeśli mowa o sierpniu, to nie można było pominąć rocznicy Powstania Warszawskiego, które dla wielu z naszych seniorów jest bardzo ważnym świętem w ich życiu. Dlatego z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych podopiecznych prelekcje o tamtych jakże trudnych i ciężkich czasach.

Sierpień, jako miesiąc letni, jest dla nas wszystkich bardzo przyjemny, ponieważ wielu z nas wyjeżdża na upragnione i wyczekiwane wakacje. jednak nie zapominamy o Semaforkach, każdy z nas przesyła lub przywozi dowody sympatii i przyjaźni pod postacią widokówek czy magnesów z tych dalekich i bliskich zakątków świata.

DDPSemaforowa007