Sierpień 2023 r. w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej

 

Dzień Włóczykija

To święto wszystkich, którzy nie lubią zbyt długo przebywać w jednym miejscu, ale za to kochają wędrować, włóczyć się w poszukiwaniu przygód. Jako, że Dzień Włóczykija wypada w środku lata, warto wybrać się na długi spacer.

Rozmowy z mieszkańcami na temat podróży do ulubionych miejsc, gdzie chcieliby pojechać i co zwiedzić. Słuchanie muzyki z różnych stron świata. Spotkanie zostało uwieńczone słodkim poczęstunkiem i kawą.

DPSRedzinska001

Rycina Włóczykija, źródło: www.moomin.fundom.com .

Spacery

Letnia aura sprzyja spacerom i przebywania na świeżym powietrzu, o czym nasi mieszkańcy doskonale wiedzą. Dlatego regularnie korzystamy z Parku Świetlików i okolic, aby podziwiać piękno otaczającej nas przyrody,  co może im pomóc bardziej cieszyć się życiem.

DPSRedzinska002   DPSRedzinska003

Na zdj. 1 mieszkanki spacerują w parku. Na zdj.2 Mieszkanki siedzą na ławce w parku.

„Mamma mia!” – koncert chóru MCUS

W tym miesiącu bawiliśmy się przy nieśmiertelnych hitach zespołu ABBA w wykonaniu chóru MCUS. Zorganizowane z dużym rozmachem widowisko „Mamma mia!”  przeniosło nas do lat 70’ i wielkiego triumfu szwedzkiego kwartetu. Piosenki przeplatane były krótkimi inscenizacjami na podstawie sztuki Shakespeare. To wszystko stworzyło niezapomnianą atmosferę i dostarczyło niezliczoną ilość pozytywnych emocji.