Luty zaskoczył wszystkich piękną, iście wiosenną pogodą. Ponieważ słupki naszych termometrów wskazywały 18 stopni, postanowiliśmy spędzać pierwsze w tym roku popołudnia w ogrodzie, spacerując i szukając pierwszych zwiastunów Pani Wiosny. Amatorzy czynnego wypoczynku brali udział w grach i zabawach ruchowych, spacerowali z kijkami i grali w boulle. Długa zima sprawiła, że z jeszcze większą ochotą wystawialiśmy twarze do nieba, łaknąc ciepłych, słonecznych promieni.
11 lutego świętowaliśmy Tłusty Czwartek, czyli wszystkim znane Święto Pączka. Tego dnia każdy łasuch może bez wyrzutów sumienia zjeść tyle pączków i faworków ile dusza zapragnie- wszakże to tradycja. Przygotowaliśmy faworki, którymi następnie częstowaliśmy mieszkańców podczas wspólnego spotkania towarzyskiego.
26 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Tosta. Z tej okazji postanowiliśmy przygotować smakołyki dla wszystkich chętnych mieszkańców. Kilka dni wcześniej upiekliśmy chlebek tostowy z przepisu jednej z mieszkanek. Szybko okazało się, ze zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Mieszkańcy z chęcią obierali pieczarki i cebulę, przygotowywali masło czosnkowo-ziołowe i układali gotowe tosty na talerzach. Zgodnie uznali, że Dzień Tosta powinniśmy świętować co najmniej raz w tygodniu.
Luty upłynął nam zaskakująco szybko, pożegnaliśmy zimę z małą łezką w oku, wspominając piękny krajobraz za oknami, lepienie bałwanów i spacery ośnieżonymi alejkami naszego ogrodu. Po śniadaniu spotykaliśmy się w pracowniach terapii zajęciowej oraz pokojach mieszkańców, wykonując dekoracje walentynkowe i wiosenne.
Mieszkanki z zapałem dziergały na drutach, szydełkowały, tkały i wyszywały obrazy haftem krzyżykowym.
Nie zabrakło również miejsca na gry i zabawy stolikowe. Amatorzy Bingo, chińczyka i scrabble spotykali się popołudniami w świetlicach oddziałowych i pracowniach terapii. Niezmiennie największą popularnością cieszyły się warcaby, szachy i gry karciane.
Codziennie organizowane były zajęcia dla osób z chorobą otępienną, mające na celu bodźcowanie i stymulowanie funkcji poznawczych, pamięci długo i krótkotrwałej oraz ćwiczenie umiejętności dnia codziennego.