Do najbliższych obchodów Międzynarodowego Dnia Chorego zostało kilka tygodni, a my już w styczniu szykujemy kartki dla mieszkańcow DPS Karmelkowa.
W 2021 roku Międzynarodowy Dzień Chorego przypada na 11 lutego (czwartek).
Dzień Babci i Dziadka w Polsce obchodzimy 21 i 22 stycznia. W 2021 roku Dzień Babci i Dzień Dziadka wypada we czwartek i piątek.
źródło: http://psmraciborz.pl/2016/01/08/juz-wkrotce-dzien-babci-i-dziadka/
Pomysł utworzenia święta w Polsce pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Już rok później święto to zaczął popularyzować „Express Poznański”, a jego głównym pomysłodawcą był Kazimierz Flieger (zm. 1985)[1]. W roku 1966 również „Express Wieczorny” ogłosił dzień 21 stycznia „dniem babci”. Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Babci
Z powodu Covid-19 organizacja imprez okolicznościowych jest niemożliwa. Pamiętamy, że te dni zawsze były obchodzone wyjątkowo i uroczyście w Naszym Domu. W styczniu 2020 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 28 we Wrocławiu przygotowali koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Każdy z klientów otrzymał piękną, własnoręcznie wykonaną przez dzieci kartkę z życzeniami.
Źródło: własne
Potem wszyscy razem oddaliśmy się zabawie z kolorami.
Źródło: własne.
Źródło: własne.
Wznowienie działalności DDP oraz przyjęcie Klientów do DDP oznacza troskę o dobre samopoczucie Naszych Seniorów po powrocie do Ośrodku. Na dobre samopoczucie składa się wiele czynników min.: bezpieczeństwo , sprawność wszystkich urządzeń, komfort wyposażenia, doskonała obsługa oraz czystość wszystkich miejsc w DDP. Dbamy o to każdego dnia i nie możemy doczekać się powrotu Naszych Klientów.
Źródło: własne.
Przypominamy, że Nasi Klienci mogą korzystać ze wsparcia dostosowanego do ich indywidualnych potrzeb w szczególności ze wsparcia polegającego na:
- wsparciu psychologicznym za pośrednictwem np.: kontaktu telefonicznego, on-line, wideorozmowy;
- poradnictwie za pośrednictwem np.: kontaktu telefonicznego, on-line, wideorozmowy;
- dostarczaniu Klientom posiłku czy żywności do miejsca zamieszkania przy zachowaniu reżimu sanitarnego;
- realizacji e-recept Klientów przy zachowaniu reżimu sanitarnego;
- innych niezbędnych działaniach wspierających Klientów DDP realizowanych z wykorzystaniem zdalnych środków komunikacji.
źródło: własne
Pamiętaliśmy, aby podziękować wszystkim, którzy współpracowali z Nami w 2020 r. Kartki z podziękowaniami zostały wysłane do:
- Przedszkole Montessori „Pestka’ Zabrodzie
- Szkoła Podstawowa nr 28, ul. Grecka
- Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego „Panie Niespodzianki”
- Przewodnik Miejski Wrocławia Pan Jacek Myszkowski
- Zespół artystyczny „Amazonki Wrocławskie”
- Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu Wydział Dietetyki
- Zespół ds. koordynacji programów prewencyjnych Paweł Grąbczewski
- Straż Miejska Wrocław
- Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
- Uniwersytet Wrocławski Wydział Pedagogiki
- Wrocławski Klub Formaty ‘Senior Gospel Choir’
- Komisariat Policji Wrocław-Grabiszynek
- MOPS Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 4
- Wojewódzki Sztab Wojskowy
- Ziko dla zdrowia.
Przypominamy klientom i członkom rodzin.
Miasto Wrocław wzięło na siebie odpowiedzialność za transportowanie do punktów szczepień osób z niepełnosprawnościami o stopniu znacznym oraz seniorów w wieku 70+, którym rodzina lub bliscy nie mogą z przyczyn losowych zapewnić transportu (dotyczy to osób samodzielnie poruszających się i nie wymagających specjalistycznej opieki). W przypadku osoby posiadającej orzeczenie o niepełnosprawności możliwe jest także zapewnienia przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej asystenta osoby niepełnosprawnej.
Urząd Miejski Wrocławia pomoże osobom z trudnościami w dotarciu do punktów szczepień. W tym celu od 15.01. 2021 r. działa specjalny numer telefonu dla osób zakwalifikowanych przez POZ-y do transportu +48 71 777 9880. Od kilku dni prowadzona jest także kampania informacyjna #WrocławSięSzczepi – Solidarnie przeciw COVID-19.