07.11.2019
„Szła dzieweczka do laseczka”, a dokładnie szli seniorzy na występ, bo w tym dniu odwiedził nas zespół „Wrocławskie Amazonki”, który zaprezentował nam swój repertuar muzyczny. Przedstawienie rozpoczęły pieśni patriotyczne, a ponieważ wszyscy je znamy, zaczęliśmy śpiewać także i my. Zaraz po nich w repertuarze znalazły się znane i lubiane pieśni biesiadne, więc cała sala szybko wypełniła się wesołym śpiewem i uśmiechami. Oklaskom nie było końca.

08.11.2019
Dzisiaj wspólnie przeżywaliśmy zbliżającą się rocznicę upamiętniającą odzyskanie niepodległości przez Polskę. Rozmawialiśmy o historii naszego kraju, o wielu latach zniewolenia a przede wszystkim o tym, jak droga Polski do niepodległości była długa i ciężka, o niestrudzonej wieloletniej walce naszych rodaków o odzyskanie wolności przez Polskę. Znaczenie odzyskania niepodległości i nastrój głębokiego wzruszenia oraz entuzjazmu, jakie ogarnął nasz kraj w dniach 10 i 11 listopada 1918, kiedy to do stolicy przybył Józef Piłsudski, dokładnie opisał słowami Jędrzej Moraczewski:
Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)

ddpkarm1


12.11.2019
Tego dnia odwiedził nas ratownik medyczny z wrocławskiej straży miejskiej- pan Marcin. Bardzo ciekawie opowiadał nam o postępowaniu w przypadku konieczności udzielenia pierwszej pomocy. Zwrócił nam uwagę na bardzo ważną kwestię, jaką jest samo wezwanie pomocy: do kogo się zwrócić, jaki numer telefonu wybrać, jakie informacje powinniśmy podać od razu, żeby nie tracić cennych sekund, które mogę komuś uratować życie. Było to bardzo ciekawe spotkanie.

 ddpkarm2 ddpkarm3 ddpkarm4

14.11.2019
Nieważne, że za oknem zimno, że listopadowa plucha, a Pani Zima już próbuje dostać się w każdy kąt jesiennego jeszcze świata. Dla nas to nieważne, a ponieważ w tym dniu świętowaliśmy „Dzień Seniora”, to nawet taka pogoda nie przeszkodziła nam by czas upłynął nam w atmosferze grilla. Tak, tak. Zabawom przy stole nie było końca, śpiewom także a grillowana kiełbaska nas do zabawy zachęciła jeszcze bardziej.

 ddpkarm5  ddpkarm6

 

19.11.2019
W dalszym ciągu próbujemy swoich sił w przygotowaniu różnego rodzaju posiłków w ramach naszej kulinoterapii, a że zdecydowanie kochamy słodkości to przygotowujemy zazwyczaj słodkie pyszności. Tego dnia było podobnie, a nasze kubki smakowe delektowały się przepysznymi ciasteczkami, które różniły się jedynie kształtem.

 ddpkarm7 ddpkarm8 ddpkarm9 ddpkarm10

25.11.2019
Ten tydzień w naszym DDP rozpaczęło przemiłe spotkanie w ramach obchodów Dnia Studenta z pracownikiem Uniwersytetu Wrocławskiego- p. Agnieszką. Już na progu pani Agnieszka przywitała nas szerokim uśmiechem wręczając nam własnoręcznie upieczone ciasto. Tego dnia rozmawialiśmy o tym, jak wspaniałymi istotami są ludzie, że każdy z nas jest wartościowy bez względu na to jaki jest. Z każdym człowiekiem zawsze można o czymś ciekawym porozmawiać. Każdy człowiek w samym swoim jestestwie jest wartościowy, w tym, że czuje, myśli, że po prostu jest. Jak przyjrzymy się każdemu z nas dostrzeżemy w każdym z nas piękno, każda cząstka naszego ciała, każda komórka, każdy mięsień czy organ świadczą o tym, jacy jesteśmy wspaniali. Uwieńczeniem tego wspaniałego spotkania była projekcja filmu z Nickiem Vujcićiem w głównej roli pt. „Cyrk motyli” połączona ze smacznym poczęstunkiem. To był wspaniały dzień.

 

26.11.2019
Nie zapominamy o ludziach, którzy są nam bliscy i pomocni. Wśród nich z pewnością są wszyscy pracownicy socjalni, którzy służą pomocą i naszym rodzinom, pomagając przezwyciężyć trudne sytuacje życiowe. Wspierają nas i często wypełniają swoje obowiązki narażając własne zdrowie. Pracownicy socjalni obchodzą swoje święto w dniu 21 listopada ale my wraz z naszymi gośćmi, dwiema paniami, które pełnią na co dzień rolę pracownika socjalnego, to właśnie dzisiaj celebrowaliśmy ten dzień.

ddpkarm11 ddpkarm12

 

27.11.2019
Tradycją jest, iż miesiąc listopad żegna się zabawą andrzejkową. My również tak kończymy ten jakże aktywny w naszym DDP miesiąc. Tego dnia zorganizowaliśmy zabawę andrzejkową, podczas której nie obyło się bez tradycyjnych andrzejkowych atrakcji. Było specjalne losowanie „spełnianych marzeń”, była andrzejkowa wróżba z monetą, gdzie każdy uczestnik miał za zadanie wymyśleć sobie jakieś życzenie. Każda moneta powinna być wrzucona do ustawionej nieopodal miseczki co tym samym zwiastuje spełnienie się tego życzenia. Nie tylko takie zabawy urozmaiciły nam ten dzień. Odwiedził nas też zespół „Wrocławskie Amazonki”, który jak zwykle rozśpiewał i roztańczył całe towarzystwo. Koniec andrzejkowej zabawy zwieńczyły nam odwiedziny niespodziewanego gościa, którym okazała się przeurocza i niezwykle zabawna Świnka Piggy.

ddpkarm13 ddpkarm14 ddpkarm15

ddpkarm16 ddpkarm17