Jesień to pora roku często niedoceniana, kojarząca się z szaroburą aurą. My jednak dostrzegamy wszystkie dobrodziejstwa, jakie nam daje. Piękne złote liście, kasztany czy jarzębina to tylko niewielka część bogactw tej pory roku. Różnorodność  barw i materiałów skłania do kreatywności. Nas również zachęciła do twórczości, dlatego wykorzystując dary natury, które udało się zebrać stworzyliśmy wspólnie jesienne bukiety oraz dekoracje. Dzięki twórczej aktywności mogliśmy wzajemnie się edukować, przede wszystkim odświeżyliśmy nazwy wybranych ziół oraz kwiatów. W trakcie zajęć  ćwiczyliśmy naszą pamięć rozwiązując zagadki o tematyce jesiennej oraz bawiliśmy się w kalambury. Cała nasza grupa wykazała się ogromną inwencję twórczą i poczuciem humoru . Natomiast wspólnie wykonane ozdoby jesienne zostały uwiecznione na fotografiach, co pozostanie piękną pamiątką po wspólnie spędzonym radosnym jesiennym czasie.

“Ot, i jesień gospodarna,
Ju
ż się zbliża uroczyście;
Posk
ładała złote ziarna,
Poz
łociła drzewom liście. (...)
W
ładysław Bełza Jesień

zddp1

 zddp2    zddp3

Marsz kapeluszy 2019

Wielkie święto Seniorów rozpoczął Marsz Kapeluszy, w którym wzięliśmy udział we własnoręcznie przyozdobionych kapeluszach. Największą atrakcją dla nas był udział w barwnym korowodzie, który  przeszedł z placu  Nowy Targ na plac Solny.  Dumne Seniorki i Seniorzy prezentowali wyjątkowe nakrycia głowy. Od bardzo eleganckich kapeluszy z wielkim rondem, przez retro toczki z ozdobną woalką, aż po letnie słomkowe nakrycia z mnóstwem kwiatów – każdy znalazł coś dla siebie. Kapelusz jest atrybutem elegancji i doświadczenia, dlatego kojarzy się z seniorami. To element, który od lat pojawia się na Dniach Seniora. Czekamy już na kolejny rok!

zddp4

Turniej gry w boulle

W słoneczny wrześniowy dzień  wzięliśmy czynny udział w turnieju gry boule w DPS Rędzińska. Gra przebiegała w przyjemnej, aczkolwiek niepozbawionej nuty rywalizacji atmosferze, dzięki której seniorzy relaksowali się na świeżym powietrzu przy pięknej słonecznej pogodzie. Rywalizacja była prawdziwie sportowa a nasze zaangażowanie i duch walki doprowadziły nas do miejsca na podium -   zajęliśmy  3 miejsce. Po ogłoszeniu wyników odbył się poczęstunek, który na świeżym powietrzu smakował wyjątkowo. Dziękujemy organizatorom za ugoszczenie i przepyszne wypieki, poczuliśmy się jak w domu a życzliwości nie było końca.

zddp5

Senioriada- Igrzyska sportowe dla Seniorów

W dniu 26.10.2019 r. mieliśmy zaszczyt skorzystać z zaproszenia  do Dziennego Domu na Ciepłej. Dzięki pięknej pogodzie, mogliśmy w miły i aktywny sposób spędzić czas. Nasi seniorzy uczestniczyli w pomysłowych grach i zabawach, które wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Nasi seniorzy ponownie stanęli na podium, zajęli  3 miejsce.  Podczas organizowanych zawodów sportowo-rekreacyjnych sprawdziliśmy naszą kondycję fizyczną, koordynację, ale i umiejętność  zapamiętywania. Mimo zmęczenia, z uśmiechem na twarzy odebraliśmy nagrody.  Zwycięstwo wywołało w nas wiele szczęścia i radości, a niebieskie koszulki z nadrukiem aktywny senior  dodały blasku.

zddp6

Występ zespołu muzycznego,, Amazonki”

Zaprzyjaźniony zespół odwiedza nas cyklicznie w  naszym domu by śpiewem, muzyką i pogodą ducha sprawić naszym Seniorom radość, uśmiech na twarzy, przywrócić piękne wspomnienia. Zawsze jest oczekiwany, przyjmowany z wielkim entuzjazmem i serdecznością. Członkowie zespołu  ,,Amazonki ” uświetniali organizowane przez  nasze domy różne wydarzenia kulturalno-oświatowe z okazji Dni Seniora. Wysłuchaliśmy przeróżnych utworów muzycznych, bliskich sercu, poruszając w rozmowach wspomnienia z dzieciństwa.