Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł.

Leonardo da Vinci

 

Idąc za myślą wielkiego mistrza dbamy o zdrowie,  z dużą uwagą na naszą  radość życia i dobre nastroje. Wiadomo w zdrowym ciele zdrowy duch ! Dlatego też zaprosiliśmy do naszych domów podologa i z tej okazji  odbyło się bardzo ważne dla zdrowia naszych Seniorów spotkanie  oraz  bezpłatne badanie stóp.

Stopy są jednym z ważniejszych elementów ludzkiego ciała. W codziennym, zabieganym życiu zapominamy jak bardzo są istotne i przede wszystkim jak o nie dbać, by były zdrowe i piękne. Niewielu z nas ma świadomość, że duża grupa problemów zdrowotnych zaczyna się właśnie od stóp. Wady stóp, w tym deformacje są bezpośrednimi czynnikami wywołującymi ból nie tylko w obrębie stóp, ale również stawów kolanowych, biodrowych, a nawet kręgosłupa. Byliśmy bardzo zadowoleni z tego, że wspólnie z Seniorami mogliśmy skorzystać  z bezpłatnego profilaktycznego  badania  stóp. Dzięki  uprzejmości  i profesjonalizmowi  pana Kamila nasi klienci mogli się dowiedzieć co jest przyczyną deformacji, bólu stóp oraz jak przeciwdziałać i  zmagać się z uciążliwym, dokuczliwym bólem.

Muzykoterapia

Podczas zajęć z muzykoterapii  w  zależności od nastroju i potrzeb klientów wykorzystujemy zarówno bierną jak i czynną formę terapii. Bierny udział polega na słuchaniu, natomiast czynny na wykonywaniu muzyki, śpiewaniu różnego rodzaju piosenek, , przyśpiewek ludowych. Dużą popularnością wśród klientów  cieszy się śpiew grupowy przy akompaniamencie pianina. Takie wspólne przeżywanie pozytywnych emocji daje szansę na przełamanie barier nieśmiałości wśród podopiecznych, integruje ich ze sobą, stwarza okazję do zabawy

 

Warsztaty plastyczne

W  naszej placówce odbyły się  zajęcie plastyczne, podczas którego Seniorzy wykonywali pracę z masy solnej –kolorowe rybki. Była to świetna zabawa rozwijająca aktywność twórczą oraz sprawność manualną. Seniorzy najpierw bacznie obserwowali  jak robi się masę solną, co pewien  czas  sprawdzając jej konsystencję. Zobaczyli  również, że masę tę można zabarwić, np. kurkumą na żółto lub cynamonem na brązowo. Kiedy masa solna była gotowa,  z zapałem  zabraliśmy  się do pracy.  Efekt końcowy był fascynujący, kolorowe rybki  przepięknie komponują się na naszych stołach w świetlicy.

 ddp1    ddp2