Maj był dla nas wszystkich bardzo ciepłym miesiącem, mimo nie zawsze rozpieszczającej pogody. Ciepło, które nas rozgrzewało pochodziło z natury ludzkiej. Z dobrego serca, z ciepłego słowa, z przytulenia i poświęconej uwagi.

„Darząc uśmiechem uszczęśliwiasz serce.
 Uśmiech bogaci obdarzonego, nie zubożając dającego”

Wincenty Faber

Wspólnie z uczniami szkoły podstawowej świętowaliśmy Dzień Matki. Pierwszaki przygotowały dla nas przedstawienie i kilka radosnych, i pokrzepiających piosenek. Byliśmy wzruszeni i dumni z młodego pokolenia, które z ogromnym stresem w głosie recytowało dla nas wiersze. Wspólnie zaśpiewaliśmy znane obu pokoleniom piosenki a po nich nadszedł czas na zabawy integracyjne, które zacieśniły nowo powstałe więzi.

Kontakt z drugim człowiekiem daje dużo dobrego - wypełnia  szczęściem całe ciało i duszę, przestają boleć stawy i mięśnie, a serce bije radośniej. Nikt z nas nie jest przecież samotną wyspą na bezkresie oceanu, a dzięki takim spotkaniom nabieramy sił i energii do stawiania czoła codzienności.

ddp1

Fot. 1 Kwiaty wykonane podczas arteterapii; Źródło:

materiały własne

 ddp2

Fot. 2 Kwiat z krepiny włoskiej ozdobiony akwarelami wykonany

na zajęciach arteterapeutycznych; Źródło: materiały własne

 

 ddp3

Fot. 3 dekoracja powstała na zajęciach arteterapeutycznych;

Źródło: materiały własne

 ddp4

Fot. 4 alternatywa dla firanek - łapacz snów i kwieciste girlandy;

Źródło: materiały własne

 

A ponadto w maju

Turniej bule

Miesiąc maj rozpoczęliśmy aktywnie, trenując przed turniejem  bule, w którym wzięliśmy udział na zaproszenie zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej przy ul Rędzińskiej. W zawodach startowały drużyny domów DPS z ul. Mącznej, Karmelkowej, Kaletniczej i Rędzińskiej oraz zespołu Dziennych Domów Pomocy. Warto dodać, iż turniej przebiegał w miłej, sportowej atmosferze, a organizatorzy zapewnili uczestnikom słodkie przekąski i ciepły posiłek. Jak się okazało nasi Seniorzy świetnie sobie  poradzili gdyż zdobyli II miejsce. Dziękujemy za przemiłe przyjęcie i do zobaczenia za rok.

ddp5

Turniej Warcabowy

 

Dnia 30.05.2019  odbył się w DPS przy ul. Karmelkowej  Turniej Warcabowy o Puchar Miejskiego Centrum Usług Socjalnych, w którym wzięliśmy  udział. Rywalizacja była zacięta, ale  przebiegała w bardzo przyjaznej atmosferze. Jesteśmy bardzo dumni z naszego Podopiecznego Pana Zenona za zajęcie I–go miejsca w klasyfikacji indywidualnej. Organizatorom jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie oraz fantastyczną rywalizację.

ddp6

Dzień Matki

Z okazji Dnia Matki, który obchodzony jest 26 maja, w naszym Domu Pomocy Społecznej  wystąpił zespół muzyczny „ Amazonki” z repertuarem piosenek związanych z obchodzonym w tym dniu świętem. Z tej okazji seniorzy mogli posłuchać przeróżnych utworów muzycznych o mamie, które bardzo im się podobały, dlatego śpiewali razem z zespołem.

Jarmark Świętojański

Dnia 31 maja  wraz z podopiecznymi wybraliśmy się na Wrocławski rynek na Jarmark Świętojański. W czasie Jarmarku Wrocławski rynek zamienił się w niezwykły ogród, a także w plażę i targowisko ze smakołykami i przydatnymi drobiazgami. Całość wyglądała bardzo ciekawie, jednakże największą atrakcją dla naszych seniorów były stoiska,  gdzie można było kupić ręcznie robioną biżuterię, ozdoby z bursztynu, a także wyroby drewniane. Obiektem zainteresowania były również miejsca, w których można było skosztować regionalnych potraw. Oprócz tego, na rynku znajdowały się Ogrody Świętojańskie, gdzie nasi zmęczeni seniorzy mogli odpocząć i zrelaksować się.

Warsztaty arteterapeutyczne

Warsztaty arteterapeutyczne to ulubione zajęcia naszych klientów. Podczas zajęć wykonywaliśmy czerwone maki, stokrotki, chabry ,róże z bibuły kolorowej oraz tworzyliśmy kompozycje kwiatowe z kłosów zboża. Ponadto własnoręcznie malowaliśmy butelki z motywami letnimi a także wykonywaliśmy kolorowe rybki z masy solnej. Takie warsztaty umożliwiają  odreagowanie napięć, rozwijają twórcze myślenie oraz wyobraźnię, kształtują pamięć wzrokową i zręczność manualną. Przede wszystkim dostarczają naszym klientom  wiele satysfakcji i zadowolenia z własnego działania.

 ddp7    ddp8