11.01. Czy muzyka jest lekiem XXI wieku  - warsztaty muzykoterapeutyczne Fundacji „Boryna” – mieszkańcy dps wykonywali  praktyczne ćwiczenia z kinezologii edukacyjnej wzmacniające koncentrację, koordynację poprzez zabawę prostymi formami plastycznymi i kolorystyką oraz  muzyką relaksacyjną odtwarzaną w tle lub wspólnie śpiewaną. Poniżej prace uczestników warsztatów.

kar1

kar2

17.01. Dogoterapia – z udziałem dwóch piesków poddanych  tresurze. Kontakt z czworonogami był dla mieszkańców radosnym przeżyciem.

17.01. Występ jasełkowy w wykonaniu dzieci ze  Szkoły Podstawowej nr 15 . W kolorowym przebraniu zaprezentowały opowieść o narodzinach Jezusa. Wspólnie z mieszkańcami odśpiewały kolędy.

18.01. Koncert kolęd chóru seniorów CHUBIANIE - mieszkańcy z radością wtórowali swym głosem do znanych im kolęd. Gorące oklaski na widowni pożegnały wykonawców.

19.01. Spotkanie Noworoczne zostało zorganizowane  przez woluntariuszy z kilku firm należących do klubu CSR WroClub, tj. Ultimo, PwC Polska Wrocław, Capgemini, Infor, Credit Suisse, HPE. Wydarzenie rozpoczęło się wspólnym kolędowaniem z chórem Cantiamo Tutto . Po występie na mieszkańców DPS czekał smaczny poczęstunek przygotowany przez firmy biorące udział w spotkaniu.

21.01. Spotkanie okolicznościowe z okazji Dnia babci i Dziadka z udziałem praktykujących studentek Wydziału Terapii AWF mieszkańcy mieli okazję spędzić miłe przedpołudnie grając w gry i zabawy.

23.01. Jasełka dzieci z Przedszkola w Smolcu kolorowe stroje , bogata scenografia, pięknie dobrana muzyka, zaśpiewane przez dzieci piosenki wplecione były w godzinną opowieść sceniczną. Mieszkańców zachwyciły żywo , ekspresyjnie zagrane i zaśpiewane poszczególne partie występu.

24.01.Koncert Kolęd seniorów chóru RADOŚĆ – bogaty zestaw śpiewanych przez chór senioralny utworów wzbogacony był jazzującym akompaniamentem Pana Stanisława i niezwykłą kolędą jego autorstwa . Mieszkańcy byli zachwyceni występem, gorąco oklaskiwali wykonawców.

25.01. Spotkanie karnawałowe z udziałem studentek z III roku AWF w świetlicy DPS Karmelkowa. Były opowieści z prezentacją audiowizualną o zwyczajach karnawałowych w Rio, Wenecji, wspólne śpiewanie oraz słodki poczęstunek , gry i zabawy logiczne przygotowane przez studentki. Było to radosne piątkowe przedpołudnie.