Informacja nt. wydarzeń  oraz pracy z mieszkańcami w ramach terapii i KO

13.05.  Wyjazd na  mecz piłkarski WKS Śląska Wrocław i Piast Gliwice. Kibice z Karmelkowej mieli okazję by przeżywać szczególne emocje w meczu piłkarskiej ekstraklasy. Tym bardziej , że WKS okazał się faworytem tej kolejki i zwyciężył z wynikiem 3 : 1.

16.05. Wyjazd na XIV Turniej Warcabowy o Puchar MCUS do DPS Mączna. Mieszkańcy i klienci MCUS mieli okazję poddać się sportowej rywalizacji w walce o puchary, medale i indywidualne nagrody rzeczowe . Tym razem mieszkańcy DPS Karmelkowa pełni satysfakcji zajęli nagradzane trzecie i czwarte  miejsce.

21-27.05.  Wyjazdowe warsztaty edukacyjno-aktywizacyjne w Ośrodku Turystycznym w Warzenku na Kaszubach  w ramach Projektu MOPS „Wrocław Miastem @ktywnych. To był bogaty w atrakcje tygodniowy pobyt w nowo otwartym ośrodku nad jeziorem. Mieszkańcy byli zachwyceni wygodami, posiłkami oraz wyjazdami : na molo w Sopocie i Juracie, do fokarium na Helu, zwiedzaniem Gdańska, Fromborka oraz  rejsem statkiem z Fromborka do Krynicy Morskiej

22.05. Bajkowo z okazji  Dnia  Matki występ słowno-muzyczny młodzieży z Gimnazjum Nr 40 i dzieci z Szkoły Podstawowej nr 15  oraz koncert   chóru seniorów Chołubianie. Mnóstwo atrakcji w pogodny wtorek. Najpierw młodzież zapełniła dziedziniec terapii postaciami i piosenkami z bajek. Pojawiły się : Czerwony Kapturek, Elza z Krainy Lodów, Kopciuszek , Myszka Miki, Kłapouchy i Mulan. Po krótkiej przerwie chór seniorów zaśpiewał  znane i lubiane piosenki. Mieszkańcy  długo oklaskiwali wykonawców po zakończeniu koncertu.

23.05. DOGOTERAPIA  – w pogodną środę odbyło się kolejne spotkanie z ulubionymi pieskami i opowieściami ich trenerów z życia tresury czworonogów.

24.05  Wyjazd na Turniej gry w Bulle-Duplety do DPS Rędzińska. Tym razem mieszkańcy DPS Karmelkowa po zaciętej rywalizacji okazali się zwycięzcami turnieju i z dużą radością odebrali puchar i atrakcyjne nagrody.

25.05. Plenerowe spotkanie okolicznościowe z okazji Dnia Matki. Mieszkańcy mieli okazję posmakować słodkich wypieków oraz wspólne zaśpiewać i posłuchać ulubionych wykonawców.

28.05. Metamorfoza – warsztaty autoprezentacji, doboru ubrań, pielęgnacji skóry i dbałości o higienę osobistą. Spotkanie ze stylistkami i wizażystkami w ramach Projektu MOPS „Wrocław Miastem @ktywnych” dla  męskiej grupy. Analiza kolorystyczna i nauka doboru stroju domowymi sposobami.

28.05. Młodzi Oporowianom - spotkanie integracyjne z udziałem szkolnego woluntariatu z Gimnazjum nr 40 i Szkoły Podstawowej nr 15 - wspólny spacer i  śpiewanie w ogrodzie DPS.

14 i 29.05. Metamorfoza - warsztaty autoprezentacji, treningu zakupowego doboru ubrań, pielęgnacji skóry i układania fryzur. Spotkania ze stylistkami i wizażystkami w ramach Projektu MOPS „Wrocław Miastem @ktywnych” dla żeńskiej  grupy. Analiza kolorystyczna i praktyczna nauka doboru garderoby. Wybór sklepów i trening zakupowy przez Internet.

29.05. Wspólne grillowanie na dziedzińcu terapii. Piękny słoneczny dzień, zapach pieczonej na żywym ogniu kiełbasy i kaszanki spowodował, że dziedziniec terapii na Karmelkowej wypełnił się mieszkańcami. Z przyjemnością w rytm piosenek biesiadnych smakowano dobrze wypieczone wiktuały.