Grill wiosenny

Opera

Zajęcia plastyczne

Silwoterapia

Kulinoterapia

Dramaterapia

Grill wiosenny
Grill w naszym domu zawsze ma duże powodzenie. I tak było 23.04.2018r. zwłaszcza, że pogoda była świetna, a wiosna wokół nas piękna. Atmosfera spotkania „doprawiona”  była dobrą muzyką i wspólnym śpiewaniem.

Opera
Miłość Romea i Julii napisana przez Williama Szekspira, jest historią ponadczasową, która oglądana wielokrotnie zawsze wzrusza i wprowadza widza w nastrój nostalgii. Tak też było z nami podczas oglądania spektaklu. 30 kwietnia byliśmy w Operze i mogliśmy zobaczyć adaptację dzieła w nowoczesnej choreografii.

Zajęcia plastyczne
W związku z organizacją przez nasz dom „Pikniku Rodzin”, który odbędzie się 19 maja w ramach zajęć plastycznych przygotowaliśmy plakaty informacyjne oraz imienne zaproszenia na to wydarzenie.

Silwoterapia
Piękna pogoda zachęca do wyjść na spacery. Okolica naszego domu  jest szczególnie urokliwa, zachęca do odbywania długich spacerów. Wtedy też idziemy nad rzekę Widawę lub na okoliczne łąki na których kwitnie wiele pachnących  kwiatów polnych .

Kulinoterapia

Kulinoterapia w naszym domu zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wtedy, kiedy pieczemy pyszne jabłka z cynamonem i rodzynkami. Mieszkańcy chętnie korzystają z takiej formy terapii, która pobudza nie tylko apetyt, ale również pozwala cieszyć się pięknym zapachem przygotowanych wypieków.

Dramaterapia

Przez cały kwiecień grupa biorąca udział w zajęciach drama terapii pracowała nad przygotowaniem spektaklu, tradycyjnie wystawianego na corocznym Pikniku Rodzin. Próby i ćwiczenia aktorskie odbywały się niemal codziennie. Mieszkańcy bardzo zaangażowali się w przygotowania do przedstawienia, gdyż chcą dobrze wypaść na Pikniku Rodzin, który odbędzie się w maju.