Marsz Kapeluszy

 W dniu 6 września wzięliśmy udział w barwnym orszaku kapeluszy. Seniorzy po raz kolejny zgromadzili się na Placu Targowym by wspólnie pobić kolejny Kapeluszowy Rekord Wrocławia. Następnie wszyscy udali się do Rynku, gdzie Prezydent Miasta uroczyście przekazał symboliczne klucze  do bram miasta Królowej i Królowi Seniorów. W ten sposób rozpoczęła się kolejna edycja wydarzeń związanych z Wrocławskim

 Świętem Seniorów.

Przez kolejny miesiąc seniorzy Wrocławia będą mogli wziąć udział w tych wydarzeniach. Imprezie towarzyszyła piękna pogoda. Zebrani na Rynku słuchając zespołu OLDERSI przyjemnie spędziliśmy to piątkowe przedpołudnie.

mac1

Warsztaty z filcowania

W dniu 19 września 2019 roku w naszym Domu w ramach Dni Seniora odbyły się warsztaty z filcowania. Na nasze zaproszenie odpowiedziały osoby zainteresowane poznaniem nowej dla nich techniki. Przy wspólnym udziale seniorek z Wrocławia, podopiecznych Dziennego Domu przy ul. Semaforowej oraz mieszkańców naszego Domu poznaliśmy technikę pracy z filcem. Niezwykle urocza i ciepła terapeutka Małgosia z wielką pasją i zaangażowaniem dzieliła się swoja wiedzą i doświadczeniem pokazując nam krok po kroku sposób wykonywania kwiatów metodą filcowania. Poznaliśmy dwa sposoby filcowania (na sucho i na mokro). Efektem naszej pracy były piękne wielobarwne kwiaty, którymi możemy ozdobić nasze szale czapki i inne. Miłym akcentem spotkania był słodki poczęstunek przy kawie i herbacie, któremu towarzyszyła rozmowa i wymiana doświadczeń.

mac2

„IV rozgrywki gry w bule IV edycji Turnieju o Puchar przechodni Dyrektora MCUS we Wrocławiu”

W dniu 19 września kolejny raz reprezentacja mieszkańców naszego Domu brała udział corocznym turnieju gry w bule drużyn trzyosobowych. To już czwarta edycja zawodów o puchar ufundowany przez Dyrektora MCUS. W zawodach uczestniczyło 6 drużyn z Domów Pomocy Miejskiego Centrum Usług Socjalnych. Zawody odbyły się przy pięknej, jesiennej pogodzie. Gospodarze przygotowali piknik dla uczestników i kibiców. Drużyna, która wygra ten turniej trzy razy, zdobywa Puchar na własność. Tym razem najlepsi okazali się zawodnicy z DPS Karmelkowa a zarazem zwyciężyli już trzeci raz i to oni zabrali Puchar ze sobą. Reprezentacja naszego Domu zajęła trzecie miejsce. Zwycięzcy otrzymali puchar, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 mac3    mac4

mac5

Zabawa dla mieszkańców DPS Mączna oraz gości z innych DPS MCUS w ramach Wrocławskich Dni Seniora 2019

W dniu 26 września zorganizowaliśmy zabawę taneczną dla seniorów z naszego domu oraz gości z innych DPS-ów. Do uczestnictwa w imprezie zaprosiliśmy uczennice z Ośrodka Socjoterapii. Podczas wspólnej zabawy nawiązują się nowe więzi i relacje międzypokoleniowe. Uczennice znają naszych mieszkańców i chętnie biorą udział w takich spotkaniach. Wspólny udział w zabawie i konkursach zbliża uczestników. Dla gości przygotowaliśmy smaczny poczęstunek oraz wiele muzycznych niespodzianek. Zabawa trwała do późnych godzin popołudniowych.

 mac6   mac7 

mac8