Eliminacje do Turnieju Gry w Tysiąca

06 sierpnia  odbyły się eliminacje do corocznego Turnieju Gry w Tysiąca. Po zaciętej sportowej rywalizacji wyłoniono najlepszych graczy, którzy mieli reprezentować Dom Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej w trakcie turnieju.

Red1

Wyprawa do Ogrodu Zoologicznego

08 sierpnia grupa mieszkańców  odwiedziła wrocławski Ogród Zoologiczny. Jest to stały punkt letniego programu wycieczek. Przypatrywanie się zwierzętom z różnych rejonów świata, sprawia naszym podopiecznym wiele radości i wzbudza duże zaciekawienie. Najbardziej interesującym punktem programu jest Afrykarium, pięknie zaprojektowane i jedno z największych w Europie, gdzie można oglądać ryby żyjące na dnie oceanu. Przy końcu zwiedzania mieszkańcy zatrzymali się przy kawiarni z lodami, gdzie mogli odpocząć po długim spacerze.

XIX Turniej Gry w Tysiąca

22 sierpnia – w naszym domu odbył się coroczny, już XIX Turniej Gry w Tysiąca mieszkańców dolnośląskich domów pomocy społecznej. W Turnieju wzięło udział 11 drużyn. Były to reprezentacje z następujących Domów Pomocy Społecznej: Jawor, Bolków, Krośnice, Oborniki, Rościsławice, Ostrowina oraz Domy wchodzące w skład Miejskiego Centrum Usług Socjalnych: z ul. Karmelkowej, Kaletniczej, Mącznej i Rędzińskiej. Jak zwykle rywalizacja miedzy zawodnikami przyniosła wiele pozytywnych, sportowych emocji, była też okazja do nawiązania nowych przyjacielskich relacji mieszkańców z różnych DPS.

W wyniku rozgrywek miejsca punktowane zajęli reprezentanci następujących DPS :

I miejsce -  DPS Rościsławice.

II miejsce -  DPS Oborniki Śląskie,

III miejsce -  DPS Rędzińska.

Turniej zakończył się uroczystą dekoracją zwycięzców, wręczeniem pucharów, dyplomów i nagród przez Dyrektora MCUS we Wrocławiu.

Wycieczka szlakiem zabytków Dolnego Śląska

28 sierpnia – nasi mieszkańcy wzięli udział w wycieczce do Zamku Książ zorganizowanej przez DPS Mączna. Pod przewodnictwem pana Andrzeja, organizatora wycieczki, nasi mieszkańcy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych historii z życia zamku.

To jeden z największych zamków na Dolnym Śląsku zbudowany na urwistym wzgórzu na wysokości 395 m. npm., otoczony głęboką kotliną, porośniętą lasem. Niegdyś nazywany „Perłą Śląska” a także „Zamkiem z bajki”, położony na terenie Książeńskiego Parku Krajobrazowego jest budowlą charakteryzującą się różnymi stylami architektury, posiadającą ponad 400 pomieszczeń.

W programie było również zwiedzenie palmiarni leżącej w pobliżu zamku z ciekawymi okazami roślin. Po pysznym obiedzie, pojechaliśmy do Świdnicy, gdzie mogliśmy zwiedzić gotycką katedrę. Słoneczna pogoda jaka towarzyszyła nam przez cały dzień wycieczki wydobyła piękno gotyckiej architektury i malarstwa. Po drodze mieliśmy także możliwość  zwiedzić przepiękny barokowy kościół pokoju – zabytek UNESCO. Mieszkańcy byli zachwyceni wspaniałą atmosferą oraz organizacją wycieczki.

 Red2  Red3
 Red4  

 

Spływ kajakowy

30 sierpnia mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej wzięli udział w spływie kajakowym na rzece Odrze zorganizowanym przez Stowarzyszenie  Kolory Nadziei.  Miłośnicy sportów wodnych mieli wspaniałą okazję  pływania wraz z opiekunem po spokojnym nurcie rzeki i podziwiania przepięknych krajobrazów.