Informacja nt. wydarzeń KO oraz pracy z mieszkańcami w ramach terapii  

01.08. Wspólne Grillowanie z woluntariuszami Banku Credit Suisse na dziedzińcu terapii . Słoneczna pogoda, zapach pieczonej  kiełbasy i kaszanki , słuchanie biesiadnych piosenek sprawiły, że dziedziniec terapii na Karmelkowej wypełnił się mieszkańcami .  

22.08. Dogoterapia - dwoje treserów  i dwa pieski popisywały się przed mieszkańcami posiadanymi umiejętnościami. Prowadzący zabawiali mieszkańców ciekawymi historyjkami z życia psów.

22.08. Wyjazd do DPS Rędzińska na XIV Turniej gry w Tysiąca. Zawodnicy z Karmelkowej nie wygrali ale dobrze się bawili.

27.08. Wyjazd do DPS Mączna na kolejną próbę koncertu pieśni Gospel z udziałem pracowników i  mieszkańców MCUS. Jesteśmy w trakcie przygotowań do wzięcia udziału w przeglądzie chórów i zespołów śpiewaczych w ramach wrocławskich Dni Seniora.

28.08.  Wycieczka autokarowa do Zamku Książ oraz do Kościoła Pokoju w Świdnicy . Mieszkańcy uczestniczyli w zwiedzaniu odrestaurowanych zabytkowych sal zamku. Następnie  udali się do zabytkowej palmiarni.

kar1

kar2

Po godzinnej przerwie na obiad autokar ruszył do barokowego Kościoła Pokoju w Świdnicy. Ciekawostką jest, że do budowy tej świątyni użyto tylko drewna i gliny oraz postawiono ją bez wbicia choć jednego gwoździa.

kar3

30.08.  Kajaki - wyjazd rekreacyjny. Tradycją dla mieszkańców placówek MCUS stało się pływanie kajakami i motorówką po Przystani Osobowickiej na Odrze. Pogoda dopisała, dobry nastrój również.

kar4