Premiera spektaklu 

Lustra: Kartoteka
Autorski projekt Michała Znanieckiego

06 lipca w Centrum Kultury IMPART odbyła się długo oczekiwana premiera spektaklu Lustra: Kartoteka. Znany i ceniony reżyser  Michał Znaniecki po raz kolejny współpracując z seniorami z Miejskiego Centrum Usług Socjalnych oraz wspólnie ze śpiewakami, aktorami oraz tancerzami przygotował spektakl „Lustra: Kartoteka” inspirowany tekstami Wisławy Szymborskiej i Tadeusza Różewicza. Spektakl opierał się również na konfrontacji wspomnień seniorów sprzed lat z ich dzisiejszym życiem. Reżyser połączył w pary - seniorów z bagażem doświadczeń życiowych z aktorami operowymi, którzy byli ich lustrzanym alter ego. Powstało w ten sposób wiele intrygujących opowieści o zaskakującej              i wzruszającej treści. Premiera to zawsze wielkie przeżycie dla wykonawców jak i dla widzów. Wszystkie elementy przedstawienia wspaniale współgrały – aktorzy, scenografia, światła, muzyka, ruch sceniczny – to było wspaniałe widowisko. Oklaskom i kwiatom nie było końca.

 mac1    mac2

Panorama Wrocławia i Dolnego Śląska  
Punkt widokowy w SKY TOWER

08 lipca wybraliśmy się do najwyższego wieżowca SKY TOWER, żeby wjechać na punkt widokowy, który mieści się na 49 piętrze i jest wydzielonym piętrem przeznaczonym do podziwiania panoramy Wrocławia oraz Dolnego Śląska. Tego dnia widoczność pozwoliła nam dojrzeć pasma gór na południu naszego regionu – Sudety, Karkonosze. Każdy z nas zna plan Wrocławia taki jaki na mapie ale odszukiwanie różnych miejsc z tak wysokiego punku obserwacyjnego przysparzało niemało trudności. To było nowe i zaskakujące doświadczenie.

 mac3   mac4 

Wyprawa do podmorskich głębin

Kreatywne zajęcia Terapii Zajęciowej

W lipcu w ramach zajęć terapii zajęciowej wraz z mieszkańcami poznawaliśmy podmorskie głębiny i żyjące tam organizmy. Każdy z uczestników stworzył plastyczne wyobrażenie ryb, ośmiornic, rozgwiazd, muszli, koralowców i nie tylko. Wszystkie te prace spotkały się na wspólnej ekspozycji na korytarzu koło pracowni. Na zdjęciach efekt wspólnej pracy.

mac5     mac6

mac7