karta

Szmaragdowa Wrocławska Karta Seniora to innowacyjny projekt, który zapewnia wrocławianom w wieku 90+ (w tym między innymi kombatantom, weteranom, osobom represjonowanym) promocyjne oferty przygotowane przez Partnerów Wrocławskiej Karty Seniora, a także możliwość korzystania z bezpłatnych usług np. takich jak: strzyżenie, manicure, pedicure, kontrola wzroku, słuchu. 

Uczestnictwo w projekcie Szmaragdowej Wrocławskiej Karty Seniora wspiera osoby w wieku powyżej 90 lat w zaspokajaniu ich potrzeb psychofizycznych, społecznych oraz opiekuńczych. Ma służyć szeroko rozumianej poprawie jakości i komfortu życia najstarszych mieszkańców Wrocławia.

 

Oferta usług dla osób starszych 90+
- bezpłatna usługa strzyżenia i uczesania z dojazdem do domu;

bezpłatna usługa pedicure podologiczny + manicure z dojazdem do domu

bezpłatna usługa - pakiet wzrok i słuch z dojazdem do domu, optometrysta: kontrola wzroku, w tym zaćmy, kontrola ciśnienia oczu, wykonanie jednej pary okularów (do czytania lub chodzenia), audiolog: kontrola słuchu, serwis używanego aparatu, wypożyczenie na 2 tygodnie nowego aparatu;

- bezpłatna naprawa protezy zębowej;

- bezpłatna naprawa drobnych usterek w mieszkaniu;

- akompaniator seniora: młodzież w wieku 16+ (wolontariusze) będzie odwiedzać seniorów w domu/mieszkaniu, w celu wspólnego spędzenia czasu: rozmowy, czytanie książek, oglądanie fotografii, słuchanie muzyki, wspólna gra planszowa itp. (odwiedziny raz w tygodniu, ok 2-3 godziny każde spotkanie);

bezpłatne wypożyczenie i dostarczenie do domu książek z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Jak wyrobić Szmaragdową Wrocławską Kartę Seniora?

Do programu może przystąpić każdy mieszkaniec Wrocławia mający 90 lat i więcej.
Aby przystąpić do programu Szmaragdowa Wrocławska Karta Seniora należy zgłosić się osobiście/bądź przez pełnomocnika wraz z upoważnieniem i dokumentem tożsamości do siedziby Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego - Wrocławskiego Centrum Seniora, mieszczącej się przy placu Dominikańskim 6 we Wrocławiu, do Punktu Informacyjnego (lub do  pokoju nr 15).

Szmaragdową Wrocławską Kartę Seniora można wyrobić od poniedziałku
do piątku w godz. 09:00- 15:00.

Rejestracja uczestników programu następuje poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Po zarejestrowaniu otrzymują Państwo imienną Szmaragdową Wrocławską Kartę Seniora. Karta ta upoważnia do korzystania z bezpłatnych ofert przygotowanych przez partnerów programu, m.in. z zakresu kultury, edukacji, zdrowia, sportu, turystyki i rekreacji. Oferty partnerów są aktualizowane na stronie internetowej www.seniorzy.wroclaw.pl oraz dostępne do wglądu w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora.

Szmaragdowa Wrocławska Karta Seniora jest całkowicie bezpłatna!