Wiosenny występ dla seniorów - występ przedszkolaków z przedszkola TECHNOLUDEK

 

W dniu 9 maja odwiedzili nas wychowankowie Niepublicznego Przedszkola we Wrocławskim Parku Technologicznym "Technoludek". Przygotowali i zaprezentowali specjalny program dla naszych seniorów. Były to piosenki i recytacje wierszy. Wykonawcy wystąpili w fantazyjnych nakryciach głowy, które obrazowały różne zwierzęta. W programie wzięły udział dzieci z najstarszej grupy – był to zarazem ich występ pożegnalny.

Dotleń Miasto

- akcja sadzenia krzewów

W dniu 10 maja gościliśmy wolontariuszy, którzy w ramach akcji www. dotlenieni.org przybyli aby posadzić na terenie naszego ośrodka rośliny i krzewy. Była to liczna grupa młodych ludzi, którzy po zakończeniu swojej ogrodniczej pracy przyszli do nas, zaprosiliśmy ich do współudziału w zajęciach aktywizacji muzycznej – mogli poznać naszych mieszkańców – beneficjentów ich akcji. Okazało się, że nasz śpiew i muzykowanie ośmieliło jednego z gości, włączył się do współpracy i zaprezentował swój talent muzyczny i wokalny. Na naszych oczach powstał wspaniały recital – mieliśmy wrażenie, iż koledzy i koleżanki też poznali jego inną, nieznaną twarz.

mac1

Rowerami na (prawie) kraniec świata - południowa Patagonia
pogadanka z podróżnikiem

W dniu 17 maja gościliśmy podróżników, którzy zaprezentowali nam swoje wspomnienia z ostatniej wyprawy rowerowej na (prawie) kraniec świata. Była to wyprawa z Santiago w kierunku południowym do wybrzeży jeziora generała Carrery. Wspaniała opowieść bogato ilustrowana zdjęciami z podróży przeniosła widownie w odległe miejsca na końcu świata.

mac2

Plan podróży – zdjęcie z prezentacji

Majówka z grillem w ogrodzie - piknik

W dniu 18 maja w sobotę przy pięknej pogodzie zorganizowaliśmy majówkę z grillem. Pomagali nam studenci z Wyższej Szkoły Fizjoterapii z Wrocławia, którzy ochoczo włączyli się w przebieg imprezy. Wspierali mieszkańców podczas pikniku a nasza współpraca przerodziła się we wspólne śpiewanie znanych pieśni biesiadnych. Wywiązała się wspaniała rywalizacja pomiędzy studentami a mieszkańcami.

mac3

Turniej gry w bule – dublety w DPS Rędzińska

W dniu 24 maja odbył się kolejny już VII Turniej gry w boule /dublety/, który zorganizowany był jak zwykle na bulodromie w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rędzińskiej. Z powodu opadów deszczu turniej odbył się dzień później i okazało się, że w tym dniu pogoda była piękna i słoneczna – co dla plenerowego turnieju jest bardzo ważne. Po zaciętych siedmiu rundach zwyciężyli gospodarze czyli drużyna z DPS Rędzińska, drugie i trzecie miejsce zajęły zespoły z DDP. Pozostałe zespoły również walczyły o miejsce na podium, ale jak to w sporcie – wygrywają najlepsi. Nagrody – puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczył Dyrektor Miejskiego Centrum Usług Socjalnych.

mac4

Zajęcia z arteterapii z okazji Dnia Mamy

Z okazji Dnia Mamy wraz z podopiecznymi wykonywaliśmy na zajęciach plastycznych małe upominki, które wręczyliśmy podczas małej uroczystości  każdej Mamie. Tworzenie przepięknych serc z zastosowaniem nowych technik sprawiło nam wiele radości, przyjemności i satysfakcji . Wszystkim MAMOM życzymy… MIŁOŚCI…

 mac5    mac6

XV Turniej Warcabowy

o puchar Dyrektora MCUS we Wrocławiu

W dniu 30.05.2019 r. w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Karmelkowej odbył się XV Turniej Warcabowy w którym udział wzięło 21 graczy z różnych placówek MCUS. Z naszego Domu było dwóch przedstawicieli, którzy dzięki swoim umiejętnościom godnie nas reprezentowali. Jeden z naszych mieszkańców zajął II miejsce na podium w klasyfikacji indywidualnej. W dowód uznania otrzymał piękny puchar, srebrny medal dyplom i upominek. Jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju, którzy z wielkim zaangażowaniem oddali się swojej pasji. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz fantastyczną rywalizację !

mac7

Warsztaty Seniora – Klinika Pamięci

W miesiącu kwietniu rozpoczęliśmy  udział  w warsztatach pt. Warsztatownia Seniora - Klinika Pamięci, do udziału w których zaprosiła nas Fundacja „KTOTO”. Tematem majowych spotkań Wrocławskich Seniorów w ramach zadań było otoczenie i kolejna porcja treningu pamięci kreatywnego działania. Uzupełnialiśmy kolejny zeszyt ćwiczeń. Były to jak zawsze ciekawe spotkania, podczas których nadal odkrywaliśmy talenty, które drzemią w każdym z nas.

 

Wizyta w „Źródełku”

 

W dniu 16.05.19r. udaliśmy się z wizytą do Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci             i Młodzieży „ŹRÓDEŁKO” przy Parafii św. Jadwigi w Leśnicy. Dzieci i młodzież wraz           z grupą mieszkańców tworzyli piękne kompozycje z zastosowaniem soli i kredy usypane warstwowo i zamknięte  w szklanych słojach. Piękne pamiątki zabraliśmy do Domu, które są ozdobą naszych pokoi. Ten krótki, ale  wartościowy czas, dał również możliwość zacieśniania relacji między dziećmi a naszymi podopiecznymi.